:.
مانگاسار
کارمند امور ورزش نفت، پرافتخارترین ورزشکار المپیک ارامنه جهان شد ادوارد مانگاسار؛ قهرمان ملی و کارمند امور ورزش شرکت ملی نفت ایران به عنوان پرافتخارترین ورزشکار المپیک ارامنه جهان انتخاب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، المپیک ارامنه جهان هر چهار سال یکبار در کشور ارمنستان برگزار می شود و اواخر مرداد ماه سال جاری، پنجمین دوره این المپیک با حضور سه هزار و 200 نفر از 125 شهر دنیا به میزبانی شهر ایروان انجام شد.
کشور ایران نیز که از بنیانگذاران این رقابت هاست با 350 ورزشکار از 6 شهر ایران، در 9 رشته ورزشی فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، پینگ پنگ، شنا، شطرنج، دو و میدانی و فوتسال پا به این مسابقات گذاشته بود که تیم ارامنه ایران در پایان توانست با کسب 5 مدال طلا، یک نقره و 4 برنز بعد از تیم ارمنستان مقام دوم را به دست آورد که از جمله طلایی های ایران، ادوارد مانگاسار پرچمدار کاروان ورزشی ایران و عضو تیم دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران بود .
مانگاسار برای پنجمین بار متوالی توانست طلای 400 متر را به گردن آویزد تا از سوی کمیته برگزاری نه تنها لقب برترین ورزشکار این دوره را از آن خود کند، بلکه عنوان پرافتخارترین ورزشکار ادوار المپیک ارامنه را نیز به آلبوم افتخاراتش اضافه کند.
مانگاسار از جمله قهرمانان پرافتخار کشورمان است که به استخدام شرکت ملی نفت ایران درآمده و در امور ورزش و تربیت بدنی این شرکت مشغول به فعالیت است؛ امین نوشادیان در شنای 200 متر آزاد و آنی خولیان در دوی 100 متر دیگر مدال آوران طلایی کشورمان در این المپیک بودند.


شماره خبر:1/7215
منبع: روابط عمومی امور ورزش شرکت ملی نفت ایران
کلمات کليدي
مانگاسار
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید