يكشنبه 6 خرداد 1397   10:09:31
 
12:301395/10/15

فراخوان عمومی شناسایی متقاضیان واجد شرایط خرید گاز طبیعی (بازنشر)

فراخوان عمومی شناسایی متقاضیان واجد شرایط خرید گاز طبیعی جهت بهره گیری در واحدهای کوچک مقیاس مایع سازی و یا فشرده سازی گاز طبیعی با هدف صادرات منتشر شد.


در سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" و با هدف اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی و به منظور تشویق سرمایه گذاری در احداث واحدهای کوچک ‌مقیاس تولید گاز طبیعی مایع شده ("LNG") و یا گاز طبیعی فشرده شده ("CNG") در سواحل جنوبی کشور، شرکت ملی نفت ایران به نمایندگی از وزارت نفت در نظر دارد تا نسبت به شناسایی متقاضیان واجد شرایط خرید گاز طبیعی جهت بهره‌گیری در واحدهای مذکور با ظرفیت حداکثر 1.5 میلیون تن در سال با هدف صادرات و مطابق با شرایط زیر اقدام نماید:
1- قیمت گاز طبیعی تحویلی به متقاضیان واجد شرایط بر اساس ابلاغیه شماره 268015-2/20 مورخ 13/06/1395 وزیر محترم نفت (پیوست شماره 1) خواهد بود. علاوه بر قیمت، کلیه شرایط مندرج در ابلاغیه مذکور نیز در قراردادهای منعقده با متقاضیان واجد شرایط لازم‌الاجرا می‌باشد.
2- تعیین ظرفیت واحد کوچک ‌مقیاس تولید LNG یا CNG در سقف سالیانه 1.5 میلیون تن، در اختیار متقاضی می باشد. کلیه هزینه‌های مربوط به احداث و بهره‌برداری واحدهای اشاره شده به همراه هزینه احداث خط لوله اختصاصی انتقال گاز طبیعی به این واحدها و سایر هزینه های مربوطه بر عهده متقاضیان واجد شرایط خواهد بود.
3- مکان و مختصات جغرافیایی دقیق محل احداث واحدهای کوچک‌مقیاس تولید LNG یا CNG باید به تأیید شرکت ملی نفت ایران برسد. شرکت ملی نفت ایران در تائید اراضی محل احداث واحدهای کوچک مقیاس تولید LNG یا CNG براساس صلاحدید و سیاستهای خود اختیار کامل دارد.
تبصره 1: شرکت ملی نفت ایران در اختصاص زمین مناسب جهت احداث واحدهای کوچک‌مقیاس تولید LNG یا CNG در اراضی واقع در مجاورت واحد ایران ال ان جی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، همکاری های لازم را با متقاضیان واجد شرایط به عمل می‌آورد.
تبصره 2: در صورت درخواست احداث واحد در زمینی به جز اراضی پیشبینی شده در تبصره‌ (1) این بند، متقاضیان می توانند پیشنهاد خود را جهت بررسی و تائید به شرکت ملی نفت ایران ارائه نمایند.
4- آماده‌سازی زمین، تامین زیرساخت های مورد نیاز و اخذ مجوزهای لازم برای احداث واحدهای کوچک مقیاس تولید و صادرات LNG یا CNG بر عهده متقاضی می‌باشد. رعایت مقررات و استانداردهای وزارت نفت در زمینه‌های فنی، ایمنی و زیست‌محیطی توسط متقاضیان واجد شرایط در مراحل طراحی، اجرا و بهره‌برداری الزامی است.
5- متقاضیان واجد شرایط موظف به قبول و رعایت شرایط رگولاتوری وزارت نفت می‌باشند.
6- مدت قرارداد فروش گاز طبیعی جهت بهره گیری در واحدهای کوچک‌مقیاس تولید LNG یا CNG ، برای قراردادهایی که تا پایان سال 1396 منعقد شوند، حداکثر 20 سال و در صورت توافق شرکت ملی نفت ایران و خریدار قابل تمدید می باشد.
7- در صورتی که مجموع ظرفیت گاز طبیعی مورد درخواست متقاضیان واجد شرایط کمتر از میزان گاز طبیعی قابل ارائه بر اساس برنامه های عرضه و تقاضای مصوب وزارت نفت باشد، شرکت ملی نفت ایران نسبت به مذاکره و انعقاد قرارداد با متقاضیان واجد شرایط اقدام خواهد نمود. در غیر اینصورت به منظور رعایت و اعمال اصل رقابت و همچنین حداکثرسازی منافع ملی ناشی از فروش گاز طبیعی، فرآیند رقابتی قانونی که شرایط آن متعاقبا اعلام خواهد شد، برگزار می‌گردد. ضمنا، انعقاد قرارداد فروش گاز طبیعی با متقاضیان واجد شرایط منوط به صدور مجوز مربوطه (موافقت اصولی اولیه) توسط وزارت نفت می باشد.
8- شرکت‌های متقاضی باید دارای تجربه در امر تولید صنعتی بوده و علاوه بر توانایی فنی و مدیریتی، از توانایی کافی برای تامین منابع مالی لازم برای احداث واحدهای تولید LNG/CNG متناسب با حجم گاز طبیعی درخواستی برخوردار باشند. شناسایی متقاضیان واجد شرایط جهت انعقاد قرارداد فروش گاز بر اساس "دستورالعمل شناسایی متقاضیان خرید گاز طبیعی جهت بهره گیری در واحدهای کوچک‌مقیاس تولید ( CNG/LNG" پیوست شماره 2) صورت می‌گیرد.
لذا از کلیه متقاضیان علاقه‌مند و واجد شرایط دعوت به عمل می‌آید تا مدارک و مستندات درخواستی در پیوست شماره 2 را به آدرس ذیل ارسال نمایند.

پاسخ به پرسش های متداول
تهران، خیابان کریمخان زند، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 523، ساختمان مرکزی ششم شرکت ملی نفت ایران، طبقه ششم، اتاق 612
شماره تلفن: 61627813
شماره فکس: 61627832
پست الکترونیک investment@nioc.ir :


مدیریت سرمایه گذاری و کسب و کار شرکت ملی نفت ایران
 
 
 

کلمات کليدي
فراخوان عمومی، فراخوان، خرید گاز طبیعی
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
فراخوان پروژه‎های پژوهشی ملی حفاری منتشر شد
سیاست های خصوصی سازی اروندان به بخش سطح الارضی محدود می شود
تمدید مهلت ارائه مدارک برای متقاضیان طرح احداث مجتمع مایع‌سازی گاز طبیعی/ نخستین موافقت اصولی صادر شد
 
تعداد بازديد اين صفحه: 4223
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما