14:081397/11/29

تمرکز فاوای وزارت نفت بر اجرای پروژه‎های تکلیفی دولت الکترونیک

مدیرکل فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک وزارت نفت ضمن تاکید بر تداوم پروژه های تکلیفی دولت الکترونیک در وزارت نفت، گفت: تدوین برنامه دولت الکترونیک با کمک مشاور و همچنین تهیه برنامه راهبردی و معماری سازمانی وزارت نفت در دست اقدام است.


به گزارش خبرنگار NIOC، حامد هاشمی ملایری در نشست هم اندیشی مدیران فاوای شرکت ملی نفت ایران که با حضور مدیران فاوای شرکت های ملی گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش و شرکت های تابعه نفت، صبح امروز (29 بهمن ماه) در سالن جلسات شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، با بیان اینکه فاوا هنوز در مجموعه وزارت نفت به جایگاه واقعی خود دست نیافته و به عنوان یک واحد خدماتی با آن برخورد می شود، گفت: این در حالی است که فاوا بیشترین تاثیر را در دنیای کسب و کار دارد به طوری که برخی از شرکت های فعال در این حوزه با نفرات کم توانسته اند با شرکت های بزرگ سنتی رقابت کنند.

هاشمی ملایری با بیان اینکه تمرکز فعالیت های مدیریت فناوری اطلاعات وزارت نفت بر انجام سیاستگذاری است، گفت: تمام تلاش این مجموعه، هویت بخشی منسجم به فاوا و ارتقا جایگاه آن در سازمان است.

وی اظهار کرد: در سال جاری با توجه به بخش نامه صرفه جویی وزیر نفت، تلاش کردیم که به بودجه واحدهای فناوری اطلاعات نظم دهیم که این رویه در سال ّآینده نیز به صورت جدی تر تداوم خواهد داشت.

هاشمی ملایری از ورود فاوا وزارت نفت به حوزه فناوری های جدید حوزه IT مانند اینترنت اشیا، کلان داده ها و ... خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا با استفاده از فناوری های جدید، فضا را برای کارکردن صنعت نفت و کشور به ویژه در شرایط سخت تحریم، آسان تر کنیم.

1/21252

  
کلمات کليدي
فاوا، نشست مدیران فناوری اطلاعات، شرکت ملی نفت ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


موافقت هیأت دولت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران
مسئوليت هاي اجتماعي، ايمن سازي تأسيسات و آمادگي مقابله با سيل
ضرورت تقویت جایگاه فاوا در سازمان/سامانه‎های جامع IT و سطوح دسترسی کابران ارتقاء می‎یابد