14:591398/2/11

نمایشگاه‎ صنعت نفت، کانون اتصال به دانش و فناوری بومی و جهانی

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به مناسبت بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در یادداشتی به تشریح اهمیت برگزاری این رویداد پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این یادداشت آمده است: «صنعت نفت را شاید بتوان به عنوان بزرگترین گستره‏ی تجمیع دانش و فناوری روز جهان برشمرد چرا که با رشد روز افزون توان علمی و بنیه‏ی فناوری جهانی، بخش عظیمی از آن در صنعت نفت بکارگرفته شده یا ارتقاء می یابد و این به تبع وجود گنجینه‏ای سترگ از دانش و تجربه‏ای می باشد که طی بیش از یک قرن در بدنه‏ی منسجم منابع انسانی این صنعت ذخیره شده است. حال، رویدادی مهم و بزرگ مثل نمایشگاه بین ‏المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می تواند پلی باشد که دانش و فناوری بومی و جهانی را پیوند دهد، بدیهی است که هر دو بخش، در راستای تحقق اهداف خود از این مزیت بهره خواهند برد.

رونق تولید یا به بیان جامع تر خوداتکایی و بی نیازی از کالای خارجی در شرایط خاص کنونی کشور، از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است و صنعت نفت نیز با سرلوحه قرار دادن تاکیدات مقام معظم رهبری و برنامه‏های راهبردی دولت، گام های موثری را در این عرصه برداشته و به اشتراک گذاری دانش و تجارب با بخش خصوصی ساخت و تامین قطعات مورد نیاز برای ماشین آلات و تأسیسات پیچیده‏ی فرآیندی، بخش قابل توجهی از نیازهای خود را تامین کرده است. تحقق تولید، حتی فراتر از برنامه مصوب، شاهدی بر این مدعاست.

نمایشگاه پیش رو با اهداف عمده‏ای چون ارائه آخرین دستاوردهای فن‏آوری در صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها  و نیز رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، آشنایی صنعتگران صنعت نفت نسبت به دستاوردهای نوین این صنعت و چندین هدف کلی دیگر، بستری درخور تحسین و متناسب با نیازهای دوطرفه هر دو بخش خصوصی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است که با توجه به نتایج عملی و کاربردی حاصل از نمایشگاه‏های پیشین، می توان نام صنعت نفت جمهوری اسلامی را در فهرست صنایع بزرگ و موفق منطقه و جهان دید.

شرکت نفت و گاز اروندان نیز به عنوان دومین تولید کننده‏ی بزرگ نفت خام ایران با راهبری 6 میدان مشترک و 7 میدان غیرمشترک بزرگ و پیچیده، علاوه بر تولید صیانتی، در حال توسعه میادین و اجرای پروژه های منتج به ازدیاد برداشت از میادین بویژه میادین مشترک است که نمایشگاه های پیشین، فرصت های همکاری بسیار ارزنده‏ای را در اختیار این شرکت قرارداد تا با شناسایی سازندگان و تأمین کنندگان واجد شرایط، دراسرع وقت نیازهای تجهیزاتی و خدماتی خود را برآورده سازد. نمایشگاه بیست و چهارم نیز می تواند بیش از پیش، زمینه‏ساز تعاملات، تسهیم دانش روز، بروز رسانی اطلاعات فنی و عملیاتی و دستیابی به فن‏آوری های نوین در عرصه های مختلف تولید، نگهداری و تعمیرات، فرآورش و ...باشد.

شرایط عمومی و تخصصی شرکت نفت و گاز اروندان با تکیه بر توان کارکنان این شرکت و همکاری با بخش ساخت و تامین کالای با کیفیت ایرانی در سطح ایده آلی قرار دارد و امید است که با توسعه، تعامل و حفظ اعتماد به بخش ساخت و تأمین کالا و خدمات ایرانی، همچون گذشته بر مشکلات و موانع موجود فائق آییم و از فرصت ارزنده‏ای که برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اختیارمان قرارداده است به نحو شایسته و در راستای تحقق اهداف تولیدی صنعت نفت بهره جوییم.»

2/26480
کلمات کليدي
جهانگیر پورهنگ، نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


60 درصد از عملیات اجرایی نفت فلات قاره برون‎سپاری شده است/ رکورد 70 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه
نماینده شرکت انگلیسی: برای حمایت از شریکان ایرانی خود آماده‌ایم
اعلام آمادگی شرکت ملی نفت برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها