14:101398/2/13
در سومین روز نمایشگاه صنعت نفت انجام شد
امضای 2 قرارداد بین پژوهشگاه صنعت نفت و مدیریت اکتشاف

قرارداد آغاز به‌کار استفاده از فناوری نانو برای کاهش اصطکاک و افزایش روان‌سازی رشته‌های حفاری و قرارداد استفاده از سیالات حفاری بدون جامد برای جلوگیری از آسیب سازند لایه‌های تولید، میان پژوهشگاه صنعت نفت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران امضا شد.


به گزارش NIOC، جعفر توفیقی امروز (جمعه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه امضای دو قرارداد با مدیریت اکتشاف ملی نفت با بیان اینکه این مرکز در حوزه حفاری و سیالات و ابزارهای حفاری سابقه همکاری زیادی با شرکت‌های مختلف در صنعت نفت داشته است، گفت: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت با اعتماد به پژوهشگاه صنعت نفت کار استفاده از فناوری نانو برای کاهش اصطکاک و افزایش روان‌سازی رشته‌های حفاری و نیز استفاده از سیالات حفاری بدون جامد را به‌منظور جلوگیری از آسیب سازند لایه‌های تولید برای نخستین بار در کشور به پژوهشگاه صنعت نفت سپرده است.

سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد هزینه‌های توسعه و تولید در بخش بالادستی مربوط به  حفاری است، گفت: کیفیت و مدت زمان اجرای کار در این بخش می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

وی با اشاره به توانمندی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در بخش گل و سیمان حفاری، گفت: امروز پس از مذاکره‌های طولانی با پژوهشگاه دو قرارداد با موضوع استفاده از فناوری نانو و سیالات حفاری بدون جامد با پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد که امیدواریم با موفقیت در این حوزه جدید برای نخستین بار در ایران پژوهشگاه بتواند کار خود را در دیگر شرکت‌های تابعه صنعت نفت توسعه دهد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت تصریح کرد: براساس این قرارداد در زمان حفاری هر یک از چاه‌های حفاری مدیریت اکتشاف، در صورت بروز مشکل، متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت با استفاده از فناوری‌های یادشده به کمک ما می‌آیند.

2/26512
کلمات کليدي
نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


60 درصد از عملیات اجرایی نفت فلات قاره برون‎سپاری شده است/ رکورد 70 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه
نماینده شرکت انگلیسی: برای حمایت از شریکان ایرانی خود آماده‌ایم
اعلام آمادگی شرکت ملی نفت برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها