16:081398/2/13
مدیرعامل شرکت نفت و گاز مارون:
نمایشگاه صنعت نفت تجلی خودباوری و اتکا به دانش بومی است/ ساخت بیش از ۵ هزار قطعه در شرکت مارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با تشریح کارکرد نمایشگاه بین المللی صنعت نفت اظهار کرد: بیست و چهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران تجلی خودباوری، اقتدار و اتکا به دانش بومی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید کاویان گفت: با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه صنعت نفت اهداف متعددی از جمله ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری در صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها، رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، آشنایی صنعتگران نفت نسبت به دستاوردهای نوین این صنعت و چندین هدف دیگر را دنبال می کند، ضرورت برگزاری چنین رویدادهایی بیش از پیش نمایان می شود.

وی افزود: از طرفی، سیاستگذاری‎های خرد و کلان و تدوین راهبردهای نوین در راستای تحقق "رونق تولید" در شرایط خاص اقتصادی کشور نشان می‌دهد که صنعت نفت در این حوزه مسئولیت ویژه‌ای دارد و به عنوان کلان ترین صنعت ایران در رونق تولید نقش حائز اهمیتی داشته و در آینده نیز خواهد داشت.

کاویان گفت: بنابراین نمایشگاه هایی با محوریت صنعت نفت و صنایع وابسته به ایجاد ارتباط بین صنعت نفت و بخش خصوصی به ویژه ساخت کالا و تامین خدمات، شناسایی، تایید و برون سپاری پروژه های ریز و درشت می انجامد و شرایط رسیدن به اهداف را تسهیل می کند.

بومی سازی کالا با تسهیم دانش و ارتباط با سازندگان داخلی و بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با اشاره به اینکه این شرکت تولیدکننده حدود ۱۵ درصد نفت خام کشوراست، اظهار کرد: این شرکت در صف  اول تولید قرار دارد و همواره در راستای پایداری تولید، حفاظت از محیط زیست و نگهداری تاسیسات و ماشین‌آلات فرایندی و خطوط لوله خود با بخش عظیمی از سازندگان و تامین کنندگان داخلی مرتبط بوده و می‌توان اذعان داشت که با تسهیم دانش فنی و تجربه کارکنان شرکت و بخش خصوصی، تقریبا همه کالا و قطعات مورد نیاز خود را بومی سازی کرده است.

وی افزود: در سال ۹۷ بیش از 5 هزارقطعه از قطعات ماشین آلات و تاسیسات را تنها با ۴۴.۵ میلیارد ریال ساختیم، حال اینکه مشخص نبود با قیمت نوسانی ارز و با فرض اینکه شرایط تحریمی وجود نداشت، چند برابر این هزینه باید صرف می‌شد.

تحقق ۱۰۳.۷ درصد برنامه تولید

کاویان افزود: این همت و همکاری در راستای رعایت الزامات زیست محیطی باعث شد که ما در سال گذشته ۱۰۳.۷ درصد برنامه تولید را محقق سازیم و ۹۸ درصد پساب های نمک زدایی را به چاه های دفعی تزریق کنیم و بیش از ۴۸۱ تجهیزات و ماشین فرآیندی را مورد تعمیرات اساسی قرار دهیم.

وی ادامه داد: در بخش مسئولیت اجتماعی هم در مهمترین موارد در سال های گذشته تعداد ۱۵ باب مدرسه در روستاهای همجوار واحدهای عملیاتی ساختیم و ۲۹ باب مسجد بهسازی شد و امسال نیز در کنار ستاد مدیریت بحران مناطق نفت خیز جنوب، هر آنچه از ماشین آلات سبک و سنگین، آذوقه، ابزار و کمک‌های اهدایی تامین کرده بودیم را به مناطق سیل زده گسیل داشتیم.

جلوگیری از سوزاندن ۱۸۰ هزار بشکه نفت

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: همچنین با بکارگیری دستگاه های MOT  و MOS از سوزاندن مجموعا حدود ۱۸۰ هزار بشکه نفت جلوگیری به عمل آمد و همچنین در بیش از ۴۴ هزار مورد ضخامت سنجی از خطوط لوله و تاسیسات انجام شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی همچون گذشته موجبات همکاری و تعامل سازنده را فراهم آورده تا دانش نوین فنی و تخصصی بین هر دو بخش صنعت نفت و بخش خصوصی به اشتراک گذاشته و اهداف صنعت نفت در سال‌های آتی نیز محقق شود.

2/26519
کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


کمک 245 میلیارد ریالی شرکت مارون در حوزه عمل به مسئولیت‎های اجتماعی
مشارکت نفت‌ و گاز مارون در مهار حریق جنگل‌های غیزانیه
آغاز ایمن‌سازی خطوط لوله نفت‌ و گاز مارون