10:301398/2/14

شرکت‎های روسی و هلندی خواستار استفاده از ظرفیت‎های بالای بازار انرژی ایران

نمایندگان روسی و هلندی حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ادامه و گسترش همکاری با شرکت های حوزه نفت و انرژی ایران را از برنامه های اولویت دار خود معرفی کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی  نفت ایران، موسس و مدیر عامل شرکت پروتوک (ProTok) روسیه در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنعت نفت با بیان اینکه تمرکز این شرکت بر بازار منطقه مانند آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان و سایر کشورهای همسایه قرار دارد، گفت: تحریم های ایالات متحده علیه ایران جای نگرانی برای ما ندارد و ما خواهان استفاده از ظرفیت های بالای بازار انرژی ایران هستیم.

آنا ژیراتکووا (Anna Zhiratkova) به دیدارهای پیش رو میان وزیر انرژی روسیه و مقامات ایرانی اشاره کرد و عنوان کرد: در صورت فراهم شدن فرصت گسترش همکاری ها، برای تولید محصولات خود در ایران و آموزش کارکنان، برنامه هایی داریم.

مسئول پاویون هلند در نمایشگاه صنعت نفت نیز با تاکید بر اهمیت برگزاری این رویداد با توجه به وضعیت ایران و جایگاهش در بازار و عرصه بین المللی از تصمیم راسخ هلندی ها در راستای حمایت از ادامه حضور و همکاری با شرکت های نفتی و گازی ایرانی سخن گفت و در خصوص رفع محدودیت ها برای تجارت با ایران، ابراز امیدواری کرد.

خسرو سالوراعلام کرد که دولت هلند از همکاری شرکت‌های این کشور با صنعت نفت ایران جلوگیری نمی‌کند و به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند است.

نمایندگان روسی و هلندی هر دو از تعداد قابل ملاحظه بازدیدکنندگان در روزهای گذشته خبر دادند و از به جریان افتادن مذاکراتی برای همکاری با تعدادی از شرکت ‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه ابراز خرسندی کردند.

 این نمایندگان این رویداد بین المللی را مکانی مناسب برای ایجاد تعامل با فعالان صنعت دانستند.

 19101/8
کلمات کليدي
نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


60 درصد از عملیات اجرایی نفت فلات قاره برون‎سپاری شده است/ رکورد 70 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه
نماینده شرکت انگلیسی: برای حمایت از شریکان ایرانی خود آماده‌ایم
اعلام آمادگی شرکت ملی نفت برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها