09:081398/2/14
در حاشیه سومین روز نمایشگاه صنعت نفت انجام شد
امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت نفت فلات قاره و پژوهشگاه صنعت نفت

تفاهم‌نامه کنترل آب تولیدی به روش تزریق ژل پلیمری در چاه‌های نفتی میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت فلات قاره ایران به امضا رسید تا برای نخستین بار شاهد استفاده از این فناوری در صنعت نفت کشورمان باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت فلات قاره ایران در حاشیه این مراسم در سومین روز بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با بیان اینکه تزریق ژل‌های پلیمیری در چاه‌های نفتی برای کنترل آبدهی آنها برای نخستین بار در کشور قرار است اجرایی شود، گفت: سرمایه‌گذاری در پژوهش و فناوری‌های جدید به هر میزان که باشد به اعتقاد بنده کم است، زیرا ما با یک درصد افزایش ضریب بازیافت از مخازن کشور می‌توانیم ثروت بزرگی را نصیب مردم خود کنیم.

حمید بورد با اشاره به اینکه تحقیقات آزمایشگاهی و اولیه کنترل آب تولیدی به روش تزریق ژل پلیمری در چاه‌های نفتی به اتمام رسیده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یکی از چاه‌های میدان نفتی دورود در منطقه عملیاتی خارک قرار است به این موضوع اختصاص داده شود.

وی گفت: هم اکنون در بعضی از چاه‌های نفتی در خلیج فارس تا ۹۰ درصد دبی چاه، آبدهی وجود دارد که این هم هزینه و مشکلات زیادی را برای ما به همراه دارد.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت نیز با بیان اینکه یکی از مشکلات در بخش بهره‌برداری چاه‌های نفتی آب‌دهی بیش از حد در چاه‌ها است، گفت: با کاهش آبدهی در چاه‌ها می‌توان مدیریت بهره‌برداری بهینه‌تری در صنعت نفت انجام داد.

جعفر توفیقی شرکت فلات قاره ایران را یکی از شرکای راهبردی پژوهشگاه صنعت نفت دانست و گفت: امیدواریم با کاهش زمان و افزایش کیفیت کار بتوانیم اعتماد این شرکت بالادستی را بیش از پیش جلب کنیم.

توفیقی افزود: هم‌اکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان پروژه پژوهشی در شرکت نفت فلات قاره ایران در حال بررسی است که به‌زودی سه پروژه نهایی و قرارداد آن امضا خواهد شد.

2/26580
کلمات کليدي
نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


60 درصد از عملیات اجرایی نفت فلات قاره برون‎سپاری شده است/ رکورد 70 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه
نماینده شرکت انگلیسی: برای حمایت از شریکان ایرانی خود آماده‌ایم
اعلام آمادگی شرکت ملی نفت برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها