10:501398/3/5
با موافقت وزیر نفت انجام می‎شود
گاز رسانی به 16 روستای همجوار منطقه عملیاتی غرب کارون

مشاور اجتماعی مديرعامل شركت متن از موافقت وزیر نفت برای گاز رسانی به ۱۶ روستای همجوار طرح‌های توسعه ای منطقه عملیاتی غرب کارون خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با موافقت وزیر نفت و پیگیری های مشاور اجتماعی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، ۱۶ روستای همجوار طرح‌های این شرکت به زودی گاز رسانی می شود.

مشاور اجتماعی شرکت متن، کاهش تعارضات اجتماعی و مدیریت آن را یکی از ابعاد مسئولیت های اجتماعی خواند و گفت: توجه موثر به شناسایی نیازهای واقعی و اهتمام در برآورده سازی درخواست‌های اصلی ساکنان محلی، موجب همراهی این ذینفعان با اهداف توسعه ‌ای شرکت متن می شود.

شهرام فرضی به جریان انداختن و تسریع  در امر گازرسانی روستاهای منطقه عملیاتی غرب کارون را از جمله اقداماتی برشمرد که می تواند سهم بسزایی در افزایش تعاملات بدنه اصلی مردم و شرکت متن به مثابه نماینده شرکت ملی نفت ایران، داشته باشد.

وی ازجمله محدودیت‌های موجود در امر گاز رسانی به روستاهای منطقه‌غرب کارون را پراکندگی روستاها از یکدیگر خواند و گفت: اگر تاکنون نیز اقدامی در این خصوص انجام نشده است، به دلیل جمعیت کم بعضی از روستاها و پراکندگی آنها از یکدیگر بوده است.

مشاور اجتماعی مدیرعامل شرکت متن افزود: برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده و هماهنگی‌های انجام شده با مشاور اجتماعی وزیر نفت و همچنین مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های بیع‌ متقابلِ گازرسانی از میان حدود ۷۵ روستا که در منطقه‌ ‌طرح‌های عملیاتی غرب کارون وجود دارند،۱۶ روستا در اولویت گاز رسانی قرار گرفته‌اند که اجرای این پروژه در ۲ فاز مجزا پیش بینی شده است.

وی در باره انجام فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی (CSR) در شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: با توجه به این نکته که در قراردادهای (IPC) انجام اینگونه فعالیت‌ها تعریف شده است، در طرح هایی همچون سپهر و جفیر و آبان و پایدار غرب نیز این امکان برای شرکت متن پیش بینی شده است که بتواند به صورت شفاف وارد میدان شده و پروژه‌های مسئولیت اجتماعی را با حضور تمامی ذینفعان آن به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند.

فرضی اظهار کرد: در طرح هایی همانند احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک و پایانه مربوطه (مکران) نیز زیرساخت‌هایی در حوزه انجام پروژه‌های مسئولیت اجتماعی در حال برنامه ریزی است. همچنین، این تدبیر اندیشیده شده که از ظرفیت‌های نیروهای بومی در دانشگاه‌های همجوار طرح‌های آبان و پایدار غرب برای بحث مطالعاتی این میدان ها استفاده شود.

1/21521
کلمات کليدي
شهرام فرضی، مشاور اجتماعی شرکت متن، منطقه عملیاتی غرب کارون، گاز رسانی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید