كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار مرتبط
1396/10/11 دوشنبه صادرات ۷۷۷ میلیون بشکه نفت ایران در سال ۲۰۱۷ ایران در سال ۲۰۱۷ موفق شد ۷۷۷ میلیون بشکه نفت را به مقاصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از پایگاه خبری روابط عمومی وزارت نفت، ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود ۲ میلیون  و ۱۳۰ هزار بشکه نفت صادر کرده که ۶۲ درصد از این میزان به مقصد کشورهای آسیایی و ۳۸ درصد به مقصد اروپا صادر شده است.

چین، هند بزرگترین مشتریان نفت ایران در آسیا به شمار می‌روند. کره جنوبی، ژاپن نیز از واردکنندگان نفت ایران در آسیا به هستند. ترکیه در کنار ایتالیا، انگلیس، مجارستان، هلند و ... از مشتریان نفتی ایران در اروپا به شمار می‌آیند.

ایران همچنین در سال ۲۰۱۷، موفق شد ۱۸۰ میلیون بشکه میعانات گازی یعنی روزانه ۴۹۰ هزار بشکه در روز صادر کنند. میزان صادرات میعانات گازی ایران در ماه‌های اخیر به دلایل اختصاص دادن آن‌ به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه‌های داخلی کاهش یافت.

میانگین قیمت فروش نفت و میعانات گازی ایران نیز در سال ۲۰۱۷، حدود ۵۲ دلار برای هر بشکه بوده است.

شرکت ملی نفت ایران همچنین در سال۲۰۱۷، ۱۷ میلیون تن نفت کوره و حدود ۲ میلیون تن گازوئیل بیشتر به کشورهای همسایه صادر کرده است.

شماره خبر: 2/2435

کلمات کليدي
صادرات نفت ایران
 
امتیاز دهی
 
 

مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


به صفر رساندن صادرات نفت ایران ناممکن است
استقبال ایران از مواضع اروپا و آسیا در قبال تجارت نفت و گاز ایران
  • 1397/8/12 شنبه استقبال ایران از مواضع اروپا و آسیا در قبال تجارت نفت و گاز ایران
    وزارت امورخارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ایران از بیانیه مشترک خانم موگرینی، وزیران امور خارجه و خزانه‌داری سه کشور اروپایی و نیز بیانیه‌ها و مواضع دولت‌های روسیه و چین در قبال اقدام غیرقانونی آمریکا و تعهد آنها به حفظ کانال‌های مالی با ایران و تداوم صادرات نفت و گاز کشورمان استقبال کرده و آن را گامی صحیح در مسیری درست می‌داند.
پافشاری هند بر دریافت معافیت از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا