چهارشنبه 29 دی 1400   07:17:07
11:381399/7/22
با اعتبار 22 میلیارد تومانی
نفت 141 دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز اهدا کرد

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران از اهدای 141 دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) ویژه بیماران کرونایی به بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور با اختصاص اعتبار 220 میلیارد ریالی، خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بابک دارابی صبح امروز (سه شنبه، 22 مهرماه) در آیین رسمی اهدای 141 دستگاه کمک تنفسی (ونتیلاتور) ویژه بیماران کرونایی به بیمارستان های مناطق نفت‌خیز کشور که با حضور وزیران نفت و بهداشت، استانداران بوشهر و خوزستان، رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها (به صورت ویدئو کنفرانس) و سایر مدیران و دست‌اندرکاران در فضای باز ساختمان اصلی وزرات نفت برگزار شد، گفت: این دستگاه‌های کمک تنفسی همسو با مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت و پیرو تفاهم‌نامه‌ای که پیش از این بین وزیران نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شده، در اختیار بیمارستان های مناطق نفتخیز قرار می گیرد.

وی با یادآوری کمک 130 میلیارد تومانی نفت برای بازسازی مدارس، مراکز درمانی، مسکونی و ... مناطق نفتخیز جنوب در بحران سیل اخیر، اظهار کرد: امروز نیز شاهد ایجاد هم‌افزایی بین وزارتخانه‌های نفت و بهداشت با هدف مبارزه با بیماری کرونا، کمک به تسریع در روند درمان بیماران، افزایش آمار بهبودیافتگان، کمک به ارتقای سطح تجهیزات درمانی و افزایش تعداد تخت‌های آماده پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان‌های نفت‌خیز کشور هستیم.

به گفته دارابی، 141 دستگاه کمک تنفسی با کمک همکاران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در بیمارستان ها و مراکز درمانی 9 استان نفتخیز توزیع می شود که در ازای آن 82 شهر از این دستگاه ها بهره مند می شود.

وی توضیح داد: بر اساس تقسیم بندی انجام شده 32 دستگاه ونتیلاتور به استان خوزستان، 25 دستگاه به استان بوشهر و به استان های ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد و لرستان هر کدام 13 دستگاه و به استان خراسان رضوی (سرخس) نیز 6 دستگاه اهدا می شود.   

وی با بیان اینکه مراحل طراحی و ساخت دستگاه های ونتیلاتور اهدایی به دست متخصصان توانمند داخلی انجام شده است، افزود: این امر گام موثری نیز در حمایت از تولید داخل به شمار می رود.

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران، از زحمات کادر درمانی کشور در مبارزه با گسترش کرونا قدردانی کرد.   

هدف از این اقدام، ایجاد هم‌افزایی بین وزارتخانه‌های نفت و بهداشت به‌منظور مبارزه با بیماری کرونا، کمک به تسریع در روند درمان بیماران مبتلا به کرونا و عارضه‌های تنفسی، افزایش آمار بهبودیافتگان، کمک به ارتقای سطح تجهیزات درمانی و افزایش تعداد تخت‌های آماده پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان‌های نفت‌خیز کشورعنوان شده است.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم در ادامه این نشست به عملکرد صنایع پتروشیمی در حوزه مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پتروشیمی در استان های خوزستان و بوشهر و به طور ویژه در شهرستان های عسلویه و ماهشهر با صرف اعتباری در حدود 90 میلیارد تومان، اقدام های خوبی انجام داده است.

جعفر ربیعی افزود: پتروشیمی خلیج فارس در حوزه مقابله با بیماری کرونا نیز اقدام های زیادی انجام داده که از میان آنها می توان به توزیع اقلام بهداشتی، تهیه آب ژاول مورد نیاز کل کشور و تهیه مواد اولیه لباس های کادر درمان، اشاره کرد. رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی مجتمع های پتروشیمی، اجرای طرح دور کاری، شناسایی پست های کلیدی و حساس و تعیین جایگزین مناسب در صورت بروز بیماری از دیگر اقدام ها بوده است.  
1/25309
کلمات کليدي
مسئولیت اجتماعی، ونتیلاتور، وزارت بهداشت، مدیریت نظارت بر طرح‌ های عمرانی مناطق نفت ‎خیز، کرونا، وزارت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
تکمیل ۱۵۵ پروژه‌ مسئولیت اجتماعی در عملکرد ۱۰۰ روزه شرکت ملی نفت ایران
بهره‌برداری از دو پروژه مسئولیت اجتماعی نفت و گاز مارون در غیزانیه
بهره‌برداری از ۱۷۸ پروژه مسئولیت اجتماعی از سوی شرکت ملی نفت ایران
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 00:26:23
nioc