آرشیو اخبار


09:121400/6/22
شرکت نفت مناطق مرکزی آماده تأمین پایدار گاز زمستانی می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از ارائه برنامه تولید گاز این شرکت جهت تأمین پایدار مصارف خانگی و صنعتی در فصل زمستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی گفت: به همت کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی به‌ویژه در واحدهای فنی و عملیاتی، با انجام تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده بخش‌ قابل‌توجهی از تأسیسات و خطوط انتقال گاز باهدف استمرار و تولید ایمن به انجام رسیده که این مهم، تا اواسط مهرماه سال جاری ادامه می‌یابد و این شرکت با تمام توان و ظرفیت آماده تأمین گاز زمستانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در رابطه با برنامه ذخیره سازی و بازتولید گاز در مخازن شوریجه و سراجه تصریح كرد: در راستای تأمین پایدار و حداکثری گاز و سوخت زمستانی، این شركت، برنامه راهبردی انجام ذخیره‌سازی و بازتولید گاز در مخازن طبیعی شوریجه در شمال شرق و سراجه قم در مرکز کشور را در دستور كار دارد.

حاتمی همچنین با اشاره به ثبت ركورد ذخیره سازی و بازتولید حدود سه میلیارد متر مكعب گاز در سال گذشته، خاطرنشان كرد: از ابتدای دوره تزریق سال جاری تاكنون در مجموع به میزان ۲.۱میلیارد متر مكعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه قم تزریق شده و امید است، تا پایان دوره تزریق، سقف برنامه ذخیره سازی محقق شود.

وی درباره اهمیت فرهنگ سازی در امر بهینه سازی مصرف سوخت یادآور شد: به‌منظور عبور از بحران کسری گاز در فصل زمستان و در اوج مصرف، می‌بایست پیش از آغاز فصل سرما علاوه بر انجام اقدامات و تمهیدات لازم در حوزه تولید و توزیع گاز، نسبت به فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت عموم هم‌وطنان در مصرف بهینه، توجه شایانی صورت گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مجموع گاز تولیدی این شرکت در سال گذشته برابر با ۷۰ میلیارد مترمکعب بوده كه نقش به‌سزایی در تامین گاز مصرفی كشور به خصوص در فصل زمستان دارد.

2/32124