اخبار متحرک


از سوی مدیرعامل شرکت متن انجام شد:
تشریح آخرین وضعیت پروژه انتقال نفت خام گوره به جاسک

مدیرعامل شرکت متن آخرین وضعیت پروژه انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه مربوط را تشریح کرد.

تورج دهقانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در مورد آخرین وضعیت طرح احداث خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک، گفت: با تلاش های انجام شده همه پیمانکاران اجرای این طرح انتخاب، قرارداد ها منعقد و پیمانکاران در محل اجرا مستقر شده اند. با توجه به اهمیت پروژه، گزارش های دوره ای نیز به طور مستمر ارائه می شود.

دهقانی افزود: هم اکنون انتقال نخستین محموله لوله به محل سایت انجام شده است و مراحل لوله گذاری در آستانه اجرا قرار دارد.  

وی در مورد ایستگاه های پمپاژ درون راهی گفت: عملیات اجرایی مربوط به ایستگاه های پمپاژ نیز آغاز و پیمانکاران نیز مستقر شده اند. گفتنی است در راستای حمایت از توانمندی داخلی نیز اجرای این طرح به سازندگان پمپ داخل کشور واگذار شده است.

دهقانی با تاكید بر بهره گیری حداكثری از توان و ظرفیت های داخلی در طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسك و پایانه مربوطه گفت: خوشبختانه هم اکنون با کمک شرکت های داخلی موفق به خودکفایی در خط لوله ترش شده ایم.

به گزارش NIOC، طرح استراتژیك و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسك و تاسیسات نفتی بندرجاسك با هدف انتقال یك میلیون بشكه نفت خام سبك و سنگین صادراتی در روز از طریق یك خط لوله ۴۲ اینچ با طول تقریبی ۱۰۰۰ كیلومتر و با استفاده از ۵ تلمبه خانه بین راهی و ۲ ایستگاه توپکرانی،  همچنین تعداد ۱۱ پست برق و خطوط انتقال برق به طول تقریبی ۱۸۰ كیلومتر،‌ در دستور كار شركت ملی نفت ایران قرار دارد. این طرح شامل پایانه دریافت نفت،‌۲۰ مخزن به ظرفیت مجموع ۱۰ میلیون بشكه و تاسیسات جانبی شامل ۳ عدد گوی شناور و اسكله صادراتی است.

1/8/27265