شرکت های تابعه


10:461400/10/25
مسائل منابع انسانی در منطقه عملیاتی خانگیران بررسی شد

معاون وزیر نفت در توسعه و مدیریت سرمایه‌ انسانی ضمن بازدید از منطقه عملیاتی خانگیران در دیداری صمیمی با نمایندگان کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاری شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز شرق و گاز خراسان رضوی گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی علی‌ مددی روز پنجشنبه (۲۳ دی‌ماه) در جریان سفر به منطقه عملیاتی خانگیران، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف تأسیساتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، در نشستی صمیمی با مدیران، رؤسا و نمایندگان کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاری این شرکت، مشکلات حوزه سرمایه انسانی کارکنان منطقه عملیاتی خانگیران را بررسی کرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان صنعت گاز برای گرمابخشی به منازل مردم، نیروی انسانی جذب‌شده در صنعت نفت را عاشق دانست و گفت: تحمل سختی‌ها و دشواری‌های صنعت نفت و گاز تنها با عشق امکان‌پذیر است.

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی افزود: استفاده از نیروی متعهد و دارای شاخصه‌های لازم بی‌شک در پیشرفت، ارتقا و تعالی سازمان مؤثر است و باید به این باور برسیم که حفظ سرمایه‌های صنعت نفت تنها از طریق سرمایه انسانی شاداب اتفاق می‌افتد.

براساس این گزارش، نمایندگان کارکنان نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانکاری شرکت گاز خراسان رضوی نیز شامگاه چهارشنبه (۲۲ دی‌ماه) در نشستی صمیمی با معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس حاضر شدند و به بیان دیدگاه‌ها و انتقال دیدگاه‌ها به کارکنان پرداختند.

خیبری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق نیز در این نشست توضیحاتی را در خصوص ظرفیت ها و چالش های این شرکت به ویژه در بخش نیروی انسانی ارائه و اظهار کرد: منطقه عملیاتی خانگیران از نظر شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و جامعه پیرامونی دارای شرایط خاص است و لزوم توجه بیشتر مدیران بالادستی صنعت نفت را به ویژه در حوزه منابع انسانی می‌طلبد.

وی با اشاره به اقدامات مختلف انجام شده در راستای حفظ توان تولید و تأمین گاز مورد نیاز کشور افزود: بخشی از مشکلات ما در حوزه تولید به دلیل کمبود نیروی انسانی است.

خیبری همچنین با تاکید بر شرایط خاص کار در مناطق عملیاتی، یکی از راهکارهای ماندگاری نیروی انسانی را استفاده از ظرفیت نیروهای بومی دانست.

در ادامه، حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در این نشست گزارشی از وضع منابع انسانی، نیروهای شاغل در بخش‌های مختلف و ظرفیت‌ها و توانمندی کارکنان ارائه کرد.

ارتقای شغلی کارکنان رسمی، تسریع در تبدیل وضعیت ایثارگان، پرداخت هوشمند، نظارت بر عملکرد پیمانکاران و ارتقای معیشت کارکنان پیمانکاری از موضوع‌های مطرح‌شده نمایندگان در این نشست بود.

مدیران کل حوزه ستادی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت نفت، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران و دیگر مدیران توسعه منابع انسانی شرکت‌های اصلی وزارت نفت، علی‌مددی را در این سفر دو روزه به مشهد مقدس و منطقه عملیاتی خانگیران همراهی می‌کردند.

1/32755
منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران