اخبار متحرک


07:481400/4/28
فیلم/ تشریح آخرین وضعیت طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره - جاسک

معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران آخرین وضعیت طرح ملی انتقال نفت گوره - جاسک را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا دهقان در گفت‌وگو با صداوسیما، با اشاره به اینکه نفت به کیلومتر 980 رسیده است و 20 کیلومتر دیگر به جاسک می رسد، اظهار کرد: نفتکش در جاسک مستقر است و انتظار داریم تا پایان هفته نخستین محموله نفت خام بارگیری شود.

وی تصریح کرد: طرح ملی انتقال نفت خام گوره - جاسک اکنون بیش از 80 درصد پیشرفت دارد و در حال حاضر برنامه ریزی برای انتقال 300 هزار بشکه نفت در روز است و به مرور که پمپ ها و تلمبه خانه ها تکمیل شود به صورت پلکانی به ظرفیت اسمی یک میلیون بشکه افزایش می یابد.

دهقان افزود: پیشرفت پروژه در 2 سال گذشته فوق العاده بوده و بیش از 70 درصد پیشرفت آن در این مدت زمان رقم خورده است.

وی با بیان اینکه پروژه گوره - جاسک را در زمره طرح های موفق وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران طبقه بندی می کنم، اظهار کرد: این طرح از نظر کیفیت، اجرا، زمان اجرا و هزینه آن قابل توجه است؛ 2 میلیارد دلار بودجه مصوب این پروژه بوده است اما با رقمی کمتر در حال تکمیل است؛ 100 درصد طراحی، مهندسی و اجرای آن ایرانی بوده و مجموعا 91 درصد ساخت داخل در این طرح ملی محقق شده است که رکورد خوبی محسوب می شود.

دهقان تصریح کرد: این طرح ملی رونق خوبی در منطقه جاسک و مکران ایجاد خواهد کرد؛ پیش بینی ساخت پتروشیمی و پالایشگاه نیز در این منطقه شده است و همچنین مقرر شده وزارت راه نیز اسکله تجاری در منطقه احداث کند.

برای مشاهده مصاحبه معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران روی تصویر زیر کلیک کنید.