عمومی


11:351400/7/26
ورود به فاز جدید مقابله با کرونا با افزایش ظرفیت واکسیناسیون

واکسیناسیون کارکنان صنعت نفت برای مقابله با کرونا که از اواخر مردادماه سال جاری در مجتمع تهرانسر شرکت ملی نفت ایران آغاز شده بود، از 35 هزار دوز (نفر) گذشت و حدنصاب جدیدی را در تزریق روزانه ثبت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در راستای تاکید وزیر نفت و دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هماهنگی‌های انجام شده، واکسیناسیون برای خانواده‌های همکاران صنعت نفت در مرکز تهرانسر نیز شتاب گرفت و بر این اساس این مرکز پس از کارکنان، میزبان خانواده صنعت نفت و شهروندان متقاضی شد.

پنجشنبه 22 مهرماه، با تزریق 1581 دوز، رکورد جدیدی در تزریق روزانه واکسن در این مرکز ثبت شد و تا پایان یکشنبه، 25 مهرماه، تعداد واکسن تزریق شده در مرکز تهرانسر به 35142 دوز رسید.

با افزایش ظرفیت تزریق واکسن در مجتمع تهرانسر، خدمات رسانی به خانواده های کارکنان صنعت نفت و دیگر شهروندان متقاضی با هماهنگی و نظارت وزارت بهداشت و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت شتاب گرفته است.
 

بر اساس این گزارش، پیش از این ۲۰ شهریورماه امسال، جواد اوجی، وزیر نفت در ابلاغیه‌ای خطاب به مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر لزوم تسریع در واکسیناسیون کارکنان صنعت نفت تأکید و اعلام کرده بود: «با عنایت به ضرورت حفظ سلامت کارکنان صنعت نفت به‌عنوان سرمایه اصلی کشور و نظر به اولویت و اهمیت پیشگیری از ابتلای این عزیزان به بیماری کرونا، مقتضی است حداکثر طی دو ماه آینده واکسیناسیون سراسری تمامی کارکنان عزیز این صنعت اعم از رسمی، پیمانی، قرارداد مدت معین و موقت و پیمانکاری (هر دو دُز واکسن) انجام شود. در پایان شایان ذکر است همه بخش‌ها و شرکت‌های تابع این وزارتخانه ملزم به همکاری در این زمینه هستند.»

فرمانده بسیج وزارت نفت نیز پیش از این گفته بود: «با هماهنگی کمیته شرایط اضطراری سطح ۳ و معاونت تولید شرکت ملی نفت ایران، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، مرکز بسیج وزارت نفت و همچنین نظارت وزارت بهداشت روند تزریق واکسن کرونا ادامه دارد و مقرر شد در قالب طرح شهید سلیمانی ظرفیت واکسیناسیون افزایش چشمگیری داشته باشد.»

2/32310