آرشیو اخبار


12:171400/6/31
انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی شیرهای ایمنی درون‌چاهی در نفت و گاز غرب

تعمیرات اساسی شیر های ایمنی درون چاهی و عملیات نصب، خارج کردن شیرها و پیمایش چاه‌ها توسط کارشناسان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب گفت: با تاکید و حمایت های ویژه مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و پیگیری‌ های به‌عمل آمده، این مهم توسط متخصصان واحد خدمات فنی چاه‌ها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در مناطق عملیاتی صعب العبور، با رعایت الزامات HSE و شیوه نامه های بهداشتی کرونا محقق شد.

علی رضایی با بیان اینکه تعمیر، نگهداری و تعویض به موقع شیرهای ایمنی درون چاهی نقش مهمی در ایمنی چاه ها و تداوم تولید دارد، افزود: تعمیر و نصب شیرها برای نخستين بار در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به همت متخصصان و گروه تعمیرات اساسی و با صرفه جویی اقتصادی و عدم توقف تولید در کمترین بازه زمانی به انجام رسید.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موقعیت چاه‌های مستقر در حوزه فعالیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب که تعدادی از آنها نیز جزء میادین مشترک با کشور عراق محسوب می‌شوند، این تعمیرات مهم انجام گرفت.

رضایی تصریح کرد: این عملیات در دو مرحله مهم شامل تعمیرات اساسی، آماده سازی و تعویض شیر ایمنی درون چاهی چاه های ۴ و ۱۱ دهلران و همچنین پیمایش تا عمق ۳۹۳۰ متری در چاه شماره ۴ دهلران توسط کامیون های چاه پیمایی با موفقیت صورت پذیرفت.

جلال شمس الهی، رئیس خدمات فنی چاه ها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز در این مورد گفت: عملیات تعمیر شیرهای درون چاهی با هماهنگی موثر معاون مدیرعامل در امور عملیات و پشتیبانی، سرپرست منطقه و سایر واحدهای عملیات، HSE، منطقه عملیاتی چشمه خوش، دهلران، سرکان مالکوه و بهره مندی از تجربیات همکاران اداره خدمات فنی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق انجام گرفت.

وی افزود: توسعه کارگاه های مناسب جهت پشتیبانی از تعمیرات چاه ها، تامین لوازم مورد نیاز جهت سرویس دهی، توسعه نیروی انسانی متخصص در این زمینه و آموزش آنها و همچنین تامین خودروهای مناسب در دستور کار واحد خدمات فنی چاه ها قرار دارد.

1/32169
منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب