اخبار متحرک


13:501397/7/30
آغاز شمارش معکوس برای تولید نفت از میدان خشت/ نحوه ارسال نفت خشت به مبادی صادراتی بررسی شد

بر اساس برنامه شرکت ملی نفت ایران، نفت خام تولیدی میدان خشت به زودی به چند راهه گناوه ارسال و از آنجا به مبادی صادراتی انتقال می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از معاونت برنامه ریزی و تلفیق طرح ها و برنامه های برنامه ریزی تلفیقی، هم اکنون پروژه ارسال نفت خام ميدان خشت به مبادی صادراتی در شرف تكميل و راه اندازی است به طوری که برای اتصال به چندراهه گناوه، فقط ۲ كيلومتر باقي مانده كه پس از تكميل این بخش، توليد از ميدان خشت آغاز می شود.

گفتنی است، هفته گذشته هم در نشستی با حضور نمایندگان مدیریت ها و شرکت های مرتبط، نحوه اتصال خط لوله ١٠ اينچ انتقال نفت خام ميدان خشت به چندراهه گناوه بررسي شد.

بر اساس برنامه پیش بینی، مقرر است توليد نفت خام از ميدان خشت در ماه هاي آتي با ۵ هزار بشكه در روز آغاز و به مرور زمان تا سقف ٣٠ هزار بشكه در روز افزايش یابد در ضمن به منظور ايجاد انعطاف عملياتي در حفظ مشخصات كيفي نفت خام‌‌هاي صادراتي، اتصال نفت‌ توليدی اين ميدان به هر دو سيستم نفت خام‌ سبك و سنگين صادراتی مورد توجه است.

به گزارش NIOC، ميدان نفتي خشت در منطقه کنار تخته در استان فارس، بين شهرهاي کازرون و برازجان واقع شده، حفاري نخستين چاه اين ميدان که در حوزه فعاليت و اختيارات شرکت نفت مناطق مرکزي ايران است در سال ۱۳۷۱ انجام شد. گفتنی است نفت توليدي این میدان پس از توسعه از طريق خط لوله ای به طول تقريبی ٩٧ کيلومتر با هدف صادرات به تلمبه خانه گناوه ارسال می شود.

1/21525