اخبار متحرک


معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت:
طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید با شتاب بیشتری ادامه می‌یابد

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی گفت: طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت با شتابی بیش‌ از گذشته ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا دهقان روز یکشنبه، ۱٦ آبان ماه ۱٤٠٠ در بازدید از برخی پروژه‌های طرح توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: با وجود تغییرات مدیریتی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، طبق هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام شده، طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت را با همان شدت و بلکه با روند بهتر ادامه خواهیم داد.

وی افزود: مدیریت جدید بر اصل این طرح تاکید دارد البته اصلاحاتی در این طرح انجام خواهد شد تا نحوه اجرای آن بهتر شود و سرعت پروژه‌ها افزایش پیدا کند.

دهقان ادامه داد: امیدواریم با انجام پاره‌ای از اصلاحات در این طرح و پیگیری‌های بیشتر شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای تکمیل پروژه‌ها، تا پایان امسال این افزایش سرعت و پیشرفت پروژه‌ها را مشاهده کنیم.

رضا دهقان به همراه منصور نصاری‌پور، قائم مقام طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفت‌خیز جنوب ضمن بازدید از پروژه‌های اهواز ۲۳۵ و اهواز۱٤ در حوزه عملیاتی شرکت نفت و گاز کارون، در نشست‌های جداگانه با پیمانکاران پروژه‌ها پیشرفت و چالش‌های پیش رو را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب شامل ۲۷ بسته قراردادی است که با اتکا به توانمندی شرکت‌های داخلی و با هدف افزایش و نگهداشت حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام، ایجاد اشتغال به‌ویژه در مناطقی که این پروژه‌ها اجرا می‌شوند، توانمندسازی پیمانکاران داخلی، تقویت ساخت داخل و انجام مسئولیت‌های اجتماعی در گستره استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و ایلام در دست اجراست.

1/32398
منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب