اخبار متحرک


عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:
اهمیت توأمان افزایش تولید نفت و گاز و رضایتمندی کارکنان عملیاتی 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت افزایش تولید در مناطق عملیاتی، گفت: برای مجلس علاوه بر اینکه تداوم و افزایش تولید نفت و گاز اهمیت دارد، افزایش رفاه کارکنان عملیاتی نیز حائز اهمیت است.

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ضمن تمجید از تلاش کارکنان صنعت نفت برای تولید بی‌وقفه نفت و گاز، اظهار کرد: باید از کارکنان عملیاتی که در شرایط سخت کاری تلاش می کنند حتی تولید یک مترمکعب نیز از دست نرود، به نحوی شایسته تقدیر و احساس بی‌عدالتی را از آن‌ها دور کرد.

وی افزود: آنچه برای ما در مجلس اهمیت دارد بحث عدالت است، به خصوص برای کارکنان عملیاتی و کارکنان پیمانکاری تا در بحث حقوق و دستمزد احساس بی عدالتی نداشته باشند. 

* تاکید بر رضایتمندی کارکنان عملیاتی 

شریعتی با بیان اینکه کارکنان عملیاتی روی سکو باید احساس تبعیض نداشته باشند، گفت: رضایتمندی برای کارکنان عملیاتی (پیمانکاری، قراردادی و رسمی) باید حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه در سکو و منطقه عملیاتی یک فرد باید توانمندهای مختلف و تخصصی داشته باشد و در شرایطی سخت دور از خانواده کار کند، گفت: برای مجلس علاوه بر اینکه تداوم و افزایش تولید اهمیت دارد، افزایش رفاه کارکنان عملیاتی نیز حائز اهمیت است.

* اهمیت افزایش سرمایه‌گذاری در نفت و گاز


عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه شرایط کشور به نحوی است که علی رغم داشتن ذخایر نفت و گاز فراوان، ممکن است سال‌های بعد دچار چالش شویم، اظهار کرد: باید سرمایه گذاری در نفت و گاز در اولویت قرار گیرد و این نیازمند عزم ملی است تا هم میادین توسعه یابد و هم به دنبال کشف ظرفیت‌های جدید باشیم.

شریعتی تصریح کرد: مجلس و دولت برای بحث فشارافزایی میدان های گازی پیگیری های لازم را در دستور کار قرار دارند و دولت نیز در این زمینه اقدام هایی را عملی خواهد کرد.

* عزم ملی برای اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور 

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب مصرف انرژی در کشور، گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ما وضعیت مناسبی ندارد، بنابراین هم تولید باید افزوده و هم از مصرف بی رویه انرژی کاسته شود که این عزم ملی نیاز دارد.

شریعتی افزود: طبق قانون برنامه پنجم و ششم، شدت مصرف انرژی در ایران باید به نصف می رسید که باید برای آن تلاش کنیم و از طرفی برای تولید نفت و گاز و جبران کمبود انرژی نیز برنامه های متعددی را اجرایی کنیم.

بر اساس این گزارش، روز جمعه (22 آبان ماه) رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور در سکوی گازی SPD20 در منطقه پارس جنوبی از نزدیک در جریان روند تولید و مسائل کارکنان عملیاتی قرار گرفتند.

2/32429