آرشیو اخبار


15:091400/6/27
نوسازی خط لوله ۴۲ اینچ در پایانه‌ نفتی خارک

خط لوله ۴۲ اینچ حدفاصل مخازن ۱۶ تا ۱۸ ذخیره‌سازی نفت خام پایانه‌ نفتی خارک تعویض و نوسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به ماموریت پایانه‌های نفتی در انجام عملیات دریافت، ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام کشور به‌صورت ایمن گفت: هدف اصلی ما انجام مأموریت‌ها به‌صورت ایمن و پایدار و با کمترین هزینه است که لازمه انجام این مأموریت‌ها فراهم کردن زیرساخت‌های راهبردی و حیاتی در بهترین و ایمن‌ترین حالت ممکن است.

عباس اسدروز با بیان اینکه یکی از نقاط قوت شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه بهسازی و ایمن‌سازی تأسیسات نفتی، توان عملیاتی فوق‌العاده است، افزود: با ارزیابی ریسکی که از سوی متخصصان این شرکت انجام شد، خطوط لوله ورودی  مخازن ۱۶ تا ۱۸ پایانه نفتی خارک با توجه به قدمت و فرسودگی و عمر بالا، نیاز به تعویض و نوسازی تشخیص داده شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: این خط لوله ۴۲ اینچ با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین‌آلات و کالای موجود در انبارهای شرکت تعویض و نوسازی شد.

اسدروز تصریح کرد: در این پروژه عملیات حفاری، خاکبرداری و تسطیح با حجم حدود ۱۰ هزار مترمکعب با استفاده از امکانات داخلی شرکت انجام و در ادامه عملیات برشکاری، جوشکاری، مونتاژ، تعویض خط لوله، هیدروتست و عملیات بلاست و رنگ‌آمیزی انجام شد که با توجه به انجام کار با استفاده از توان داخل صرفه‌جویی حدود ۳۵ میلیارد ریالی در بر داشت.

4/32139
منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران