اخبار
1399/9/25 سه‌شنبه کتاب مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ منتشر شد کتاب مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ ازسوی کارشناس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون تألیف و منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کتاب مبدل های دیجیتال به آنالوگ که از سوی اقبال زمان‌پور، کارشناس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تألیف و با همکاری انتشارات پژوهندگان منتشر شد در زمینه الکترونیک و آشنایی کلی با مشخصات مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ مورد استفاده در صنایع مخابرات، انتقال داده‌ها، گیرنده‌ها و فرستنده‌های صوتی و تصویری و... بوده و حاوی اطلاعات مفید و تخصصی برای کارکنان بخش‌های مخابرات، برق، الکترونیک و کامپیوتر است.

این کتاب که به‌تازگی چاپ نخست آن روانه بازار نشر شده، مشتمل بر ۴ فصل است که به موضوع‌هایی از قبیل مشخصات مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ، انواع ساختارهای رایج مبدل‌ها، شبیه‌سازی مبدل‌ها با نرم‌افزار، سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال و تبدیل این سیگنال‌ها به همدیگر و بررسی سخت‌افزار و ساختارهای مورد استفاده در این زمینه می‌پردازد.

زمان‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد الکترونیک است که با ۲۲ سال سابقه کار، به‌عنوان مسئول گروه الکترونیک بخش برق خدمات نگهداری و تعمیرات در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون مشغول خدمت است.

وی پیش از این نیز مقاله‌ای با عنوان نقش و اهمیت باتری‌ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در نخستین همایش ملی مهندسی برق در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به میزبانی دانشگاه آزاد ماهشهر ارائه کرده و اکنون نیز در حال تألیف کتابی با عنوان باتری‌ها و نقش آنها در آینده صنعت است.

1/30707

 
منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب