پنج‌شنبه, 14 مهر 1401

  • ساعت : ۱۷:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ 
  • کد خبر : ۲۰۰۰۰۰۲۵۴۵
امكان ارائه خدمات ۲۴ ساعته بالگردی در فرودگاه خلیج فارس
مدیر حمل‌ونقل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به جایگاه هفتم فرودگاه خلیج فارس عسلویه در بین فرودگاه‌های کشور از نظر انتقال مسافر، این فرودگاه را برترین فرودگاه منطقه برشمرد که امکان ارائه خدمات همزمان به هشت پرواز پهن پیکر را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجید حاجوند با بیان اینکه سیستم‌های کمک ناوبری موجود برای نخستین بار در کشور در این فرودگاه نصب و راه‌اندازی شد و این موضوع زمانی رخ داد که هیچ یک از فرودگاه‌های کشور، حتی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، این امکان را در اختیار نداشتند، اظهار کرد: ضریب مقاومت بالای باند فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس که عددی تقریبا دو برابر میانگین فرودگاه‌های کشور است، امکان نشست و برخاست به بزرگترین هواپیماهای باری و مسافری جهان را می‌دهد.

وی افزود: افزون بر موارد فوق باند هلی‌پورت این فرودگاه با ۶ جایگاه  امکان ارائه خدمات ۲۴ ساعته به سکوها به‌دلیل تجهیزاتی که در اختیار دارد را داراست و می‌توان گفت فرودگاه عسلویه تنها فرودگاه در کشور است که پرواز شبانه‌روزی بالگرد در آن انجام می‌شود.

مدیر حمل و نقل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: بیش از ۵۲ نفر از کارکنان HSE سازمان منطقه ویژه پارس که بیشتر از نیروهای بومی منطقه هستند در حال دریافت آموزش‌های لازم هستند و به‌زودی در بخش عملیاتی و ایمنی فرودگاه خلیج فارس مشغول به‌کار خواهند شد.

حاجوند با اشاره به جایگاه ویژه فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس در منطقه تصریح کرد: بیش از ۱۰ میلیارد ریال پروژه به منظور ارائه بهتر خدمات طی سال گذشته و سه ماه نخست امسال در فرودگاه خلیج فارس اجرا شد.

وی گفت: طبق طرح جامع فرودگاه به‌دنبال آن هستیم تا سالن ترمینال فرودگاه خلیج‌فارس را تکمیل کنیم که از طریق air bridge امکان جابه‌جایی مسافران در این فرودگاه فراهم آید و باتوجه برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور قطر برنامه‌ریزی و امکان‌سنجی برای برقراری پرواز به قطر در برنامه کاری این فرودگاه است.

 

منبع خبر
روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
امتیاز :  ۴.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    V6.0.19.0