یکشنبه 14 خرداد 1402   05:18:56
10:521400/9/7

تکمیل حفاری ۴ حلقه چاه در نفت‌شهر

پروژه حفاری چهار حلقه چاه در یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی ایران در نفت‌شهر با موفقیت انجام شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در اجرای طرح‌های توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران، پروژه حفاری در قالب EPD/EPC در یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی ایران در نفت‌شهر از سوی شرکت ملی حفاری ایران با موفقیت تکمیل شد.

مدیر پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران در این باره گفت: این پروژه شامل حفر یک حلقه چاه توسعه‌ای (جدید) و چهار حلقه چاه حفاری دوباره است که در گستره عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام شد و در بخش زیرسطحی پروژه با موفقیت پایان یافت.

غلامرضا آل محمود افزود: در حفاری و تکمیل چاه‌های شماره ۱۱، ۲۵، ۲۲ و شماره ۳۱ (توسعه‌ای) دستگاه‌های حفاری سنگین ۳۵، ۴۸ و ۸۱ به‌کار گرفته شد که این دکل‌ها با پایان کار از منطقه ترخیص شدند و در موقعیت‌های دیگر استقرار یافتند.

مدیر پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: میدان نفتی نفت‌شهر در استان کرمانشاه در نوع خود یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی در ایران و جهان است که در نقطه مرزی ایران و عراق واقع شده و از ویژگی‌های استثنایی آن می‌توان به گسل‌های فراوان و وجود گاز در لایه‌های سطحی اشاره کرد.

آل محمود گفت: حفاری در این موقعیت باید با ضریب ایمنی بسیار بالا انجام می‌شد که در این ارتباط آموزش کارکنان و سطح آمادگی آنان و استفاده از تجهیزات برای پیشگیری از فوران و مقابله با نشت گاز گوگرد (H2S) از ابتدای کار مورد اهتمام ویژه قرار داشت.

وی شرایط محیطی، لزوم پاکسازی منطقه، آسیب دیدن موقعیت و قطع راه ارتباطی در جریان سیلاب سال ۹۸ و سرعت پایین حفاری به لحاظ قرار داشتن گاز در سطح را از مواردی اعلام کرد که در اجرای این پروژه پیش آمد.

مدیر پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری با بیان اینکه این پروژه در دو بخش روسطحی و زیر سطحی از سوی شرکت ملی حفاری در قالب مهندسی، طراحی و اجرای قرارداد امضا شده بود، اظهار کرد: اکنون بخش زیرسطحی پروژه پایان یافته است و  روسطحی آن نیز در مراحل پایان کار قرار دارد.

1/32492

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، نفت شهر
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
برگزاری ۱۱ همایش علمی پژوهشی در شرکت ملی حفاری ایران
آب؛ هدیه نفت به دشت سیستان
  • 1400/9/9 سه‌شنبه آب؛ هدیه نفت به دشت سیستان
    صحبت از سرزمین ناشناخته شرق ایران، یعنی سیستان و بلوچستان است که دکل و تجهیزات در قالب ۱۵۰ محموله سنگین و ترافیکی از اهواز روانه این نقطه شده تا تلاش برای رسیدن به آب را در چاه‌های آن آغاز کند.
حفر و تکمیل ۴۶ حلقه چاه‌ نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز کشور
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 11 خرداد 1402 16:01:33
nioc