شنبه 31 اردیبهشت 1401   04:25:13
16:131400/5/12

بررسی زمینه‌های همکاری مدیریت اکتشاف و پژوهشگاه بیوفناوری

هیأت‌ نمایندگان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از پژوهشگاه بیوفناوری کشاورزی و بانک ملی ژن گیاهی ایران بازدید و راه‌های همکاری مشترک بین طرف‌ها را بررسی کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پیرو فراخوان این مدیریت در سال ۹۸ برای شناسایی ظرفیت‌های داخلی برای همکاری با مجموعه شرکت ملی نفت و برگزاری جلسه مشترک موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های کشور در محل مدیریت اکتشاف با مسئولان این مجموعه، همکاران پژوهشگاه بیوفناوری کشاورزی به سرپرستی دکتر بابک ناخدا، رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه بیوفناوری کشاورزی با تشکیل گروه منسجم تحقیقاتی متشکل از تخصص‌های مختلف نسبت به ارائه طرح پژوهشی ژئوبوتانی با پنج زیرپروژه با همکاری همکاران بخش‌های مختلف تحقیقاتی پژوهشگاه و بانک ملی ژن گیاهی ایران و پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، در ادامه و پس از برگزاری نشست‌های پرشمار حضوری و مجازی همکاران طرح با مجموعه مدیریت اکتشاف و دانشگاه شهید چمران اهواز، در خردادماه ۱۴۰۰ طرح پیشنهادی ژئوبوتانی پژوهشگاه مورد تایید کارفرما قرار گرفت و قرارداد همکاری پژوهشی برای بررسی و امضا به پژوهشگاه ارسال شد، سپس مناطق مورد نظر کارفرما برای نمونه‌برداری در استان خوزستان پیشنهاد و مسئولان اکتشاف از پژوهشگاه بیوفناوری کشاورزی و امکانات بانک ملی ژن گیاهی ایران به‌عنوان یکی از همکاران این طرح بازدید به عمل آورند.

طرح پژوهشی ژئوبوتانی با پنج پروژه زیرمجموعه آن در قالب طرح‌های سفارشی سازمان و با حمایت مالی و لجستیکی مدیریت اکتشاف و دانشگاه شهید چمران اهواز در فاز نخست در مدت ۱۸ ماه با بودجه ای بالغ بر ۳.۳ میلیارد ریال و اعتبار ارزی معادل ۳۰ هزار یورو با مشارکت مشاوران بین‌المللی اجرایی می‌شود. نتایج به‌دست آمده در مرحله نخست این طرح، در یک پایلوت ۳۰ ماهه در مناطق عملیاتی اکتشاف به‌کار گرفته می‌شود.

4/31938

منبع: روابط عمومی مدیریت اکتشاف


کلمات کليدي
مدیریت اکتشاف
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
عملیات حفاری اکتشافی چاه هیرکان 1 آغاز شد
اتمام عملیات حفاری 6 حلقه چاه اکتشافی
  • 1399/10/30 سه‌شنبه اتمام عملیات حفاری 6 حلقه چاه اکتشافی
    مدیر پروژه‌ های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل 6 حلقه چاه اکتشافی خبر داد و گفت: مراحل حفاری 3 حلقه دیگر در حال انجام است.
فعالیت‌های اکتشافی نفت در 4 ماه نخست امسال تشریح شد
  • 1399/5/25 شنبه فعالیت‌های اکتشافی نفت در 4 ماه نخست امسال تشریح شد
    پروژه‌ها و فعالیت‌های اکتشافی نفت و گاز از ابتدای برنامه‌ی ششم توسعه‌ با نگاهی جامع به تمامی حوضه‌های رسوبی کشور و با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزیر نفت، با ایجاد 13 طرح اکتشافی آغاز و بر اساس توانمندی و ظرفیت‌های اکتشافی حوضه‌های رسوبی کشور پورتفولیوی اکتشافی شرکت ملی نفت ایران ایجاد شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
جمعه 30 اردیبهشت 1401 22:40:49
nioc