شنبه 31 اردیبهشت 1401   03:32:46
15:311400/8/25

احداث ایستگاه‌های تقویت فشار هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک شتاب می‌گیرد

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از تسریع در طرح احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز میادين هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک با پیشرفت فیزیکی حدود ۲۰ درصدی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پیمان ایمانی با اشاره به اجرای سریع و بی‌وقفه طرح نگهداشت و افزایش تولید سه میدان هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک اظهار کرد: با گذشت کمتر از ۶ ماه از آغاز عملیات اجرایی طرح یادشده، بنا بر اهمیت تسریع در عملیات اجرایی این طرح، آماده‌سازی محوطه، تجهیز کارگاه، شمع کوبی، نصب و اجرای فونداسیون و همچنین تکمیل کمپ اقامتی این طرح به انجام رسیده است.

وی در همین رابطه افزود، در راستای تحقق این طرح مهم با اهتمام ویژه مسئولین امر در برداشتن موانع تولید در بخش مهندسی ۶۰ درصد و در بخش تهیه و تأمین کالای طرح ۱۵ درصد پیشرفت را شاهد هستیم.

ایمانی، ضمن تأکید بر ضرورت هم‌افزایی در پیشبرد این طرح ملی گفت: طرح پیش‌گفته در خردادماه سال جاری با هدف نگهداشت، افزایش و تثبیت تولید گاز از سه میدان هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک تا سقف ۶۰ میلیون مترمکعب در روز با حجم سرمایه‌گذاری ۲۸۱ میلیون یورو به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: شرکت ملی نفت ایران با استفاده از ظرفیت‌های فنی و مهندسی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و همچنین شرکت‌های توانمند داخلی به‌منظور انجام مسئولیت و تکالیف خود در نگهداشت و افزایش تولید گاز، رفع دغدغه کمبود گاز و دستیابی به تراز مثبت گازی در کشور، به‌علاوه احداث ایستگاه‌های تقویت گاز مذکور، آغاز ساخت ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران و احداث ۴ ایستگاه دیگر نار، کنگان، شانول و سرخون را در برنامه افزایش ظرفیت تولید گاز در دستور کار دارد.

بر اساس این گزارش، میدان‌های گازی هما، وراوی و تابناک در جنوب استان فارس و از میدان‌های تحت مدیریت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است.

1/32444

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مرکز تفکیک تابناک، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
توپکرانی هوشمند ۶۱۸ كيلومتر خطوط لوله در شرکت نفت مناطق مرکزی
  • 1400/9/15 دوشنبه توپکرانی هوشمند ۶۱۸ كيلومتر خطوط لوله در شرکت نفت مناطق مرکزی
    رئیس بازرسی و حفاظت فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از انجام مطالعات فنی، نهایی سازی و تصویب شرح نیاز و آغاز فرآيند برگزاري مناقصه مربوط به انجام خدمات توپکرانی هوشمند خطوط لوله انتقال نفت و گاز مناطق عملیاتی این شرکت به طول ۶۱۸ کیلومتر خبر داد.
اجرای 4 پروژه پژوهشی جديد در دستور کار شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
اهدای بسته‌های کمک‌آموزشی به دانش‌آموزان شهرستان جم
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
جمعه 30 اردیبهشت 1401 22:40:49
nioc