سه‌شنبه 9 آذر 1400   04:09:52
14:021400/6/15

حفاری و تکمیل چاه ۴۴ میدان نفتی دهلران

چاه شماره ۴۴ دهلران در استان ایلام با بهره‌گیری از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با دبی اولیه یک هزار و ۵۰۰ بشکه در روز آماده بهره‌برداری شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار و استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور گفت: عملیات حفاری چاه شماره ۴۴ دهلران در مسیر اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت این میدان در دستور کار قرار گرفت و مطالعات و اجرای فعالیت‌های زیرسطحی و حفاری این چاه توسط مهندسان و کارشناسان امور فنی این شرکت پیگیری و محقق شد.

مسعود اسمعیلی افزود: این چاه با نصب تسهیلات و شیرآلات سرچاهی، شن‌گیر (StoneTrape)، خطوط لوله درون واحدی و ایجاد جاده دسترسی و خطوط لوله جریانی انتقال به طول بیش از ۱۰ کیلومتر، نفت استحصال‌شده را برای فرآورش به واحد نمک‌زدایی دهلران انتقال می‌دهد.

مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار و استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور یادآور شد: دبی و تولید اولیه چاه شماره ۴۴ دهلران روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه است که با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تولید واقعی این چاه در آینده‌ای نزدیک افزایش می‌یابد.

به گفته وی، به‌منظور افزایش تولید از این میدان، تکمیل چهار حلقه چاه دیگر نیز در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال عملیاتی شوند.

میدان نفتی دهلران از جمله میدان‌های مشترک در غرب کشور است که در گستره عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب قرار دارد.

2/32091

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
میدان نفتی دهلران، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای 4 پروژه پژوهشی جديد در دستور کار شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
احداث ایستگاه‌های تقویت فشار هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک شتاب می‌گیرد
زاگرس جنوبی نقش اثرگذارتری در تامین گاز کشور ایفا می‌کند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 8 آذر 1400 20:35:50
nioc