یکشنبه 5 تیر 1401   07:10:19
12:171400/6/31

انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی شیرهای ایمنی درون‌چاهی در نفت و گاز غرب

تعمیرات اساسی شیر های ایمنی درون چاهی و عملیات نصب، خارج کردن شیرها و پیمایش چاه‌ها توسط کارشناسان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با موفقیت انجام شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب گفت: با تاکید و حمایت های ویژه مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و پیگیری‌ های به‌عمل آمده، این مهم توسط متخصصان واحد خدمات فنی چاه‌ها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در مناطق عملیاتی صعب العبور، با رعایت الزامات HSE و شیوه نامه های بهداشتی کرونا محقق شد.

علی رضایی با بیان اینکه تعمیر، نگهداری و تعویض به موقع شیرهای ایمنی درون چاهی نقش مهمی در ایمنی چاه ها و تداوم تولید دارد، افزود: تعمیر و نصب شیرها برای نخستين بار در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به همت متخصصان و گروه تعمیرات اساسی و با صرفه جویی اقتصادی و عدم توقف تولید در کمترین بازه زمانی به انجام رسید.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موقعیت چاه‌های مستقر در حوزه فعالیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب که تعدادی از آنها نیز جزء میادین مشترک با کشور عراق محسوب می‌شوند، این تعمیرات مهم انجام گرفت.

رضایی تصریح کرد: این عملیات در دو مرحله مهم شامل تعمیرات اساسی، آماده سازی و تعویض شیر ایمنی درون چاهی چاه های ۴ و ۱۱ دهلران و همچنین پیمایش تا عمق ۳۹۳۰ متری در چاه شماره ۴ دهلران توسط کامیون های چاه پیمایی با موفقیت صورت پذیرفت.

جلال شمس الهی، رئیس خدمات فنی چاه ها در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز در این مورد گفت: عملیات تعمیر شیرهای درون چاهی با هماهنگی موثر معاون مدیرعامل در امور عملیات و پشتیبانی، سرپرست منطقه و سایر واحدهای عملیات، HSE، منطقه عملیاتی چشمه خوش، دهلران، سرکان مالکوه و بهره مندی از تجربیات همکاران اداره خدمات فنی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق انجام گرفت.

وی افزود: توسعه کارگاه های مناسب جهت پشتیبانی از تعمیرات چاه ها، تامین لوازم مورد نیاز جهت سرویس دهی، توسعه نیروی انسانی متخصص در این زمینه و آموزش آنها و همچنین تامین خودروهای مناسب در دستور کار واحد خدمات فنی چاه ها قرار دارد.

1/32169

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، تعمیرات اساسی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پایان تعمیرات اساسی ایستگاه تقویت فشار گاز شماره یک اهواز
تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت
عملیات تعمیراتی از افت تولید گاز در تنگ‌بیجار جلوگیری کرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc