یکشنبه 5 تیر 1401   06:45:51
16:561400/7/8

پایان تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار

تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار با هدف افزایش ضریب اطمینان تجهیزات فرآیندی، صیانت از سرمایه‌های ملی و حفظ توان تولید گاز غرب کشور در زمستان طي مدت زمان کمتر از یک ماه با موفقیت پایان یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، با اشاره به شرایط عملیاتی بهره برداری از میعانات گازی و خطرات بالای آن و لزوم رعایت کامل الزامات ایمنی در منطقه عملیاتی تنگ بیجار، اظهار کرد: انجام تعمیرات اساسی این منطقه با کار شبانه‌ روزی و رعایت کامل الزامات ایمنی و همچنين پروتکل های بهداشتی در شرایط اپیدمی کرونا با هدف تولید پایدار و تحقق تولید تکلیفی، بدون حادثه در موعد مقرر به پایان رسید.

علی رضایی با تشریح مراحل انجام این پروژه تصریح کرد: عملیات تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار با توپکرانی خطوط جریانی چاه‌ها، خط انتقال ۱۸ اینچ و خط گاز شیرین ۶ اینچ با خارج کردن کارخانه از سرویس و اسپید گذاری و ایمن‌سازی آغاز شد.

وی جزییات این تعمیرات را شامل عملیات تعمیرات اساسی (overhaul) بر روی تاسیسات تولیدی وگازی کارخانه TCF و ISF چاه ها و شيرهای كنترل خودكار (LBV) منطقه تنگ بیجار دانست و افزود: در تعمیرات اساسی مواردی نظیر توپکرانی خطوط لوله، اسپیدگذاری، تعمیرات و لوله هایی که نشتی داخلی یا خارجی دارند، اکسیژن زدایی و پرج کردن سایت با گاز نیتروژن برای راه اندازی سایت و اصلاح نقاطی که طبق نظر واحد بازرسی فنی در خط لوله و لخته گیر و یا داخل تأسیسات می بایست تعویض شوند، انجام گرفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مرکز بهره برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه هفت میلیون متر مکعب گاز است که پس از جمع آوری به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله ۶ اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.

2/32207
کلمات کليدي
تعمیرات اساسی، منطقه عملیاتی تنگ بیجار، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پایان تعمیرات اساسی ایستگاه تقویت فشار گاز شماره یک اهواز
تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت
عملیات تعمیراتی از افت تولید گاز در تنگ‌بیجار جلوگیری کرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc