سه‌شنبه 9 آذر 1400   03:41:35

اقتصاد قراردادها : رموز تشخیص و حلاجی رژیم های مالی،فنی و حقوقی قراردادهای تجاری و سرمایه گذاری، فاینانس و ایی.پی.سی.اف (EPCF)
متن پیش نویس یک قرارداد،عموما از جنبه های مختلف (فنی ،مالی _ اقتصادی و حقوقی ) از دو زاویه ( ، دو منظر یا دو دیدگاه ) جداگانه و متفاوت ازسوی هریک از طرفین یک قرارداد قابل بررسی می باشد. هریک از جنبه های اشاره شده شامل مجموعه ای از توافقات طرفین یک قرارداد می شود که در قالب سازمان دهی شده بشکل مواد قراردادی تحت عنوان سرفصل های مشخص و پیوست های مرتبط با موضوعات مورد نظر نمایان می گردد.
عموما سازمان یا رژیم گاها "ساده و یا پیچیده" ، اما کاملا مشخصی برای ترسیم توافقات صورت گرفته درزمینه های فنی ،مالی_ اقتصادی و حقوقی موضوع تجاری یک قرارداد مورد استفاده قرارمی گیرد .بنابراین برای هریک از قراردادهای سرمایه گذاری سه رژیم مشخص فنی ،مالی _ اقتصادی و حقوقی بسهولت قابل شناسایی و بررسی می باشد.
سادگی یا عدم شفافیت و یا پیچیدگی سازمان نگارشی یک قرارداد بطور معمول بر اساس انگیزه های اولیه طرفین یک قرارداد نسبت به مباحث مالیاتی ، حساسیت های سیاسی و اجتماعی ، هراس و اجتناب ازکشف ماهوی نحوه انجام یک معامله در فرایند وارسی های رایج در هرکشور و .... تعیین می گردد.

برای مشاهده متن کامل مقاله در این قسمت کلیک کنید.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 8 آذر 1400 20:35:50
nioc