سه‌شنبه 9 آذر 1400   02:22:56
22:341400/7/20
مدیرعامل شرکت ملی نفت به پرسش‌های نمایندگان کمیسیون انرژی پاسخ داد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این کمیسیون گفت: در نشستی مشترک با اعضای کمیسیون انرژی و وزیر نفت، درباره چگونگی فروش نفت، ساماندهی منابع انسانی، نحوه سرمایه‌گذاری، دیپلماسی انرژی و ... مباحثی مطرح شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فریدون حسنوند در تشریح نشست عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۰ مهرماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، گفت: در این نشست مسائلی همانند افزایش تولید نفت، وضع شرکت‌های عملیاتی، فروش نفت، نحوه سرمایه‌گذاری، دیپلماسی انرژی، ساماندهی شرایط نیروی انسانی در شرکت ملی نفت، دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، شرکت‌های عملیاتی و... بحث و بررسی شد و اعضای کمیسیون و معاون وزیر نفت، دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

وی افزود: در این نشست تاکید شد که با روش‌های تشویقی و حمایتی، انگیزه در نیروهای صنعت نفت بالا برده شود و کمیته‌ تشکیل شده در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در این بازه، مشکلات مرتبط با کارکنان را حل و ساماندهی کنند، البته کارکنان وزارت نفت از طرق مختلف با کمیسیون انرژی مجلس در تماس هستند.  

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: همچنین مقرر شد کمیسیون انرژی و شرکت ملی نفت ایران دیدگاه‌های خود را درباره تدوین قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و برنامه توسعه با یکدیگر تطبیق دهند تا با مشارکت یکدیگر بتوانیم قانون جامع و کاملی در حوزه نفت و گاز ارائه دهیم.    

حسنوند بیان کرد: در نشست امروز همچنین درخواست احمد مرادی؛ نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر و تعدادی از نمایندگان جهت اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخصوص برخی سوءمدیریت‌ها در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس با حضور مدیران ذیربط وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شد
وی اضافه کرد: مقرر شد تا ظرف مدت یک هفته، نشست دیگری برگزار شود و دیدگاه‌های نماینده موردنظر و دستگاه‌های ذیربط  شنیده و پس از آن گزارش نهایی تهیه و به صحن مجلس ارسال شود.

۲/۳۲۲۶۷

منبع: شانا


کلمات کليدي
کمیسیون انرژی، محسن خجسته مهر، فریدون حسنوند
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
حمایت شرکت ملی نفت ایران از ارتقاء زمینه‌های همکاری با جهاد دانشگاهی
بسته‌های مختلف سرمایه‌گذاری در شرکت ملی نفت تعریف شده است/ بهره‌برداری از نخستین ردیف پالایشگاه خشکی فاز 14 در دی‌ماه امسال
بسیجیان صنعت نفت توان خود را وقف کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌کنند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 8 آذر 1400 20:35:50
nioc