سه‌شنبه 9 آذر 1400   03:08:16
22:141398/12/14
به صورت روزانه و با حضور مدیران ارشد نفت؛اقدامات لازم برای مقابله با کرونا در کمیته مدیریت شرایط اضطراری نفت پایش می‌شود

تصمیم‌های اخذ شده در کمیته مدیریت شرایط اضطراری شرکت ملی نفت ایران در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در صنعت نفت در بالاترین سطح به صورت روزانه پیگیری و پایش می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جلسه کمیته مدیریت شرایط اضطراری سطح  ۳ (بالاترین سطح مدیریتی و تصمیم گیری) با حضور فرخ علیخانی، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید به عنوان جانشین رئیس کمیته شرایط اضطراری، حبیب الله سمیع، مدیرعامل محترم سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به عنوان فرمانده صحنه و و دیگر اعضای این کمیته به صورت روزانه برگزار می شود.

در جلسه عصر امروز (چهارشنبه، 14 اسفند) این کمیته که با هدف تحلیل وضعیت برنامه های اجرایی کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ برگزار شد ضمن پیگیری و بررسی روند اجرایی شدن تصمیمات قبلی، وضعیت موجود انبارها و نحوه توزیع اقلام ضروری برای مدیریت بیماری مانند تجهیزات تشخیصی و درمانی و بهداشتی و داروهای تخصصی لازم مورد بررسی قرار گرفت و تامین اعتبار و بودجه لازم و تعیین متولی تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده که جلسه قبل مصوب شده بود پیگیری شد.

مدیران صنعت نفت در این جلسه همچنین از خدمت رسانی شبانه روزی تلاشگران بهداشت و درمان صنعت نفت به بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کووید 19 در سراسر کشور قدردانی کردند.

فرخ علیخانی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت عملکرد فرودگاه های عملیاتی و هلی پورت ها گفت: دستورالعمل های مناسبی در خصوص مواجهه با ویروس کووید 19 تصویب شده و نظارت مدیریت HSE بر روند اجرایی این دستورالعمل ها بسیار مهم است.

وی همچنین الگوی آماده شده برای پیگیری های بعدی در چهار بخش پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی را نیز تشریح کرد.

در ادامه جلسه نیز حبیب الله سمیع به عنوان فرمانده صحنه ضمن ارائه آخرین گزارش مربوط به درمان بیماران در سراسر کشور و پیگیری آخرین تصمیمات اخذ شده، از آمادگی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای برگزاری دوره های کوتاه مدت با رویکرد تربیت مربی، الزامات بهداشت عمومی و محیط و سلامت روان، بهبود تغذیه و نحوه استفاده از دستگاه تب سنج خبر داد.

وی ادامه داد: تامین مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز از طریق پتروشیمی و وزارت بهداشت در حال انجام است و تاکنون روند بسیار خوبی داشته است و بخش زیادی از نیازها تامین و به شرکت ها و مراکز مختلف در کشور ارسال شده است؛ دستگاه های تب سنج نیز برای همه شرکت ها و مناطق خریداری و ارسال شده و از امروز نیز تب سنجی همکاران در بخش های مختلف به صورت منظم آغاز می شود.

سمیع با اشاره به تامین و اعتبار مناسب مورد نیاز برای خرید اقلام مورد نیاز دارویی، تجهیزات و وسایل حفاظت فردی از سوی شرکت ملی نفت، گفت: در زمینه تامین دارو برای بیماران بستری اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

این گزارش می افزاید: کنترل دقیق تر شاغلین دارای بیماری زمینه ای، غربالگری و اندازه گیری درجه حرارت پرسنل عازم به مناطق عملیاتی و کنترل این عملیات توسط HSE،  استخراج وظایف امور کارکنان و ارائه دستور العمل های مربوطه به آن ها، تعیین نقشه مناطق آلوده به ویروس کرونا توسط سازمان بهداشت درمان صنعت نفت، اعلام میزان مرخصی مازاد کارکنان توسط امور کارکنان به مدیریت ها و لزوم استفاده از این مرخصی ها، تامین نیروی انسانی مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان صنعت نفت و تعریف دورکاری برای کارکنان در معرض خطر و اقدامات انگیزشی و بررسی پیشنهاداتی برای جبران زحمات کادر درمانی و پرستاری نیز از مصوبات این کمیته بود.

لازم به ذکر است، جلسات سطح 3 مدیریت بحران (بالاترین سطح در شرکت ملی نفت) به صورت مستمر و روزانه تا پایان شرایط اضطراری برگزار و بر نحوه اقدامات و مصوبات نظارت دائمی خواهد شد.

2/28841
کلمات کليدي
کمیته مدیریت شرایط اضطراری، کرونا
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
ورود به فاز جدید مقابله با کرونا با افزایش ظرفیت واکسیناسیون
دو میلیون سرنگ‌ اهدایی نفت به دانشگاه علوم پزشكی اهواز تحویل شد
آغاز واکسیناسیون خانواده کارکنان صنعت نفت در مرکز تهرانسر
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 8 آذر 1400 20:35:50
nioc