سه‌شنبه 5 بهمن 1400   19:41:38
14:471400/5/13

افزایش تولید پروپان و بوتان پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری و مدیریت پتروپارس (POMC) گفت: تولید پروپان و بوتان پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی با راه‌اندازی همه کمپرسورهای تبرید واحدهای پروپان و بوتان افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، امیر شهرام زمان با بیان اینکه مونتاژ و آماده‌سازی کمپرسورهای تبرید برای نخستین بار ازسوی متخصصان این شرکت انجام شد، تصریح کرد: پیش از این متخصصان و شرکت‌های خارجی این کمپرسورها را مونتاژ و آماده‌سازی می‌کردند.

وی با اشاره به اهمیت افزایش تولید گازهای پروپان و بوتان تأکید کرد: این گازها در هنگام انتقال به مخازن ذخیره‌سازی دمای بالایی دارند و با استفاده از کمپرسورهای تبرید دمای این گازها کاهش می‌یابد تا مانع از تبخیر شده و از تمام ظرفیت آن بهره برداری شود.

هدف از اجرای فاز ١٩ پارس جنوبی تولید روزانه ۵۶ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و همچنین تولید سالانه ۱.۰۵ تن گاز مایع (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به‌منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی است.

2/31941

منبع: روابط عمومی گروه پتروپارس


کلمات کليدي
فاز ۱۹ پارس جنوبی، گروه پتروپارس، پروپان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ظرفیت بارگیری میعانات گازی پارس جنوبی افزایش یافت
  • 1400/8/30 یکشنبه ظرفیت بارگیری میعانات گازی پارس جنوبی افزایش یافت
    مجری فاز 19 پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس از بارگیری نخستین محموله یک‌میلیون بشکه‌ای میعانات گازی از طریق گوی شناور فاز 19 پارس جنوبی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری رسمی از چهارمین گوی شناور پارس جنوبی، ظرفیت بارگیری میعانات گازی از پالایشگاه‌های سایت دو این منطقه افزایش یافت.
اجرای حدود ۸ هزار متر عملیات حفاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی
آغاز انتقال لوله‌های جداری میدان نفتی فروزان
  • 1400/3/29 شنبه آغاز انتقال لوله‌های جداری میدان نفتی فروزان
    مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: با حمل و بارگیری نخستین محموله از لوله‌های جداری موردنیاز پروژه ازدیاد برداشت میدان نفتی فروزان، گام‌به‌گام بر سرعت روند اجرای این پروژه افزوده می‌شود.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
سه‌شنبه 5 بهمن 1400 19:29:58
nioc