سه‌شنبه 9 آذر 1400   03:35:41
13:051400/5/10

ابلاغ راهنماهای ایمنی بازرسی فنی در شرکت ملی نفت ایران

مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از ابلاغ ویرایش نخست ‌راهنماهای ایمنی در فعالیت‌های بازرسی فنی و کنترل خوردگی به کل زیرمجموعه‌های این شرکت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید نورالدین خاکساران رضوی، معاون برنامه‌ریزی و تلفیق طرح‌ها و برنامه‌های مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی این شرکت اعلام کرد: ‌راهنماهای ایمنی در فعالیت‌های بازرسی فنی و کنترل خوردگی که به همت کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی شرکت ملی نفت ایران و مدیریت پژوهش و فناوری به‌منظور بهره‌برداری و بکارگیری در فعالیت‌های عملیاتی مربوطه برای نخستین بار به صورت جامع از سوی دانشگاه صنعت نفت تدوین شده، از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به همه زیر مجموعه‌های این شرکت ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: این راهنماها باتوجه به نیازهای مطرح‌شده از سوی شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران در دستورکار کارگروه مدیریت خوردگی و بازرسی فنی قرار گرفت و طی حدود هشت ماه ویرایش نخست آن با ۲۸ سرفصل تدوین شد.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و تلفیق طرح‌ها و برنامه‌های مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، مقرر است نظرات اصلاحی یا تکمیلی پس از اجرای این راهنماها در شرکت‌ها، طی مدت حداقل یک سال برای تکمیل ویرایش‌های بعدی به مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی بازتاب داده شود.

بر اساس گزارش این معاونت، ‌راهنماهای ایمنی با ۲۸ عنوان در زمینه فعالیت‌هایی همچون کار با انواع مواد شیمیایی (از جمله بازدارنده‌های خوردگی)، بازرسی مخازن تحت فشار، بازرسی مواد کامپوزیتی و فایبرگلاس، بازرسی سیستم‌های حفاظت کاتدی در تاسیسات خشکی و دریا، بازرسی رنگ و پوشش، بازرسی در عملیات پرتونگاری، بازرسی انبار مواد شیمیایی و رنگ، بازرسی از داخل ظروف و... تهیه شده‌اند که افزون بر شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران در اختیار شرکت‌ ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز قرار گرفته است.

2/31925
کلمات کليدي
مدیریت برنامه ریزی تلفیقی ، ایمنی، بازرسی فنی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
توجه به الزامات ایمنی باید در تفكر و فرهنگ سازمانی نهادینه شود
به‌کارگیری روش ایمن اجرا در طرح گوره - جاسک
  • 1400/5/9 شنبه به‌کارگیری روش ایمن اجرا در طرح گوره - جاسک
    مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در عین حال ملی بودن پروژه و نبود امکان تعطیلی آن، روشی با عنوان «ایمن اجرا» در پیش گرفته شد تا افزون بر حفظ ایمنی و سلامت کارگران، اجرای به‌موقع طرح نیز تضمین شود.
رتبه واحد ایمنی و آتش‌نشانی میدان آذر ارتقا یافت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 8 آذر 1400 20:35:50
nioc