شنبه 31 اردیبهشت 1401   03:55:20
07:361400/9/15
بررسی طرح ساماندهی و جمع‌آوری گازهای مشعل در کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی و ساماندهی گازهای مشعل در این کمیسیون با حضور مسئولان وزارت نفت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مصطفی نخعی، به نشست یکشنبه، ۱۴ آذرماه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور مسئولان وزارت نفت برگزار شد اشاره کرد و گفت: در نشست امروز این کمیسیون، ابتدا موضوع گازهای مشعل و ساماندهی و جمع‌آوری آنها بررسی شد.

وی حجم گازهای مشعل در کشور را رقمی حدود ۶۱ میلیون مترمکعب در روز دانست و افزود: ارزش سالانه این گازها نزدیک به ۴ میلیارد دلار است، اما طبق برنامه‌ریزی که شرکت ملی نفت ایران در این باره انجام داده، ۱۴ طرح با سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای ساماندهی این موضوع اختصاص یافته است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: جمع‌آوری گازهای مشعل موضوع مهمی به شمار می‌آید و در بودجه سالانه کشور نیز به آن اشاره شده، برنامه‌ریزی‌های مطلوبی برای جمع‌آوری آن انجام شده است و اراده برای انجام کار نیز وجود دارد، اما بعضی از موانع نیز در این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود.

نخعی بیان کرد: مقرر شد کمیته مشترکی با حضور مسئولان وزارت نفت و کمیسیون انرژی مجلس تشکیل و ظرف دو هفته برای برنامه‌ریزی اقدام‌های آینده جمع‌بندی شود.

وی گفت: موضوع دومی که در این کمیسیون بررسی شد، امکان‌سنجی صدور خدمات فنی و مهندسی برای نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های خارجی بود. در این موضوع نیز نشستی با حضور مدیران امور بین‌الملل و  امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، بازرگانی وزارت صمت (صنعت، تجارت و معدن) و بخش انرژی وزارت خارجه برگزار و مقرر شد نشست های بعدی در این باره ادامه یابد.

2/32529

منبع: شانا


کلمات کليدي
گازهای مشعل، کمیسیون انرژی مجلس
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نگاه ویژه کمیسیون انرژی مجلس به رفع مشکلات منابع انسانی نفت
بررسی برنامه‌های نفت فلات قاره در لاوان با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس
توفیق‌هایی در بحث فروش نفت حاصل شده است/ نیاز صنعت نفت به سرمایه‌گذاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
جمعه 30 اردیبهشت 1401 22:40:49
nioc