دوشنبه 15 آذر 1400   21:19:54
14:581400/6/30
تعمیرات اساسی میدان‎های گازی تابناک و وراوی پایان یافت

تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی با هدف پایداری تولید گاز در فصل سرما با تلاش شبانه روزی کارکنان منطقه عملیاتی پارسیان در شرایط ایمن و با موفقیت پایان یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس منطقه عملیاتی پارسیان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت : تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی به منظور استمرار تولید گاز در فصل سرما و مطابق برنامه زمان بندی و با تحقق تولید تکلیفی در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اتمام رسید.  

کمال بلند پرواز جهرمی افزود: ایمن سازی خطوط لوله ۳۰ اینچ اول و دوم ارسال گاز از ناحیه تابناک و خط لوله ۱۶ اینچ ارسال گاز میدان وراوی به پالایشگاه پارسیان، خطوط لوله جریانی چاه ها، تعمیرات برنامه ریزی شده بر روی تجهیزات و تأسیسات در مراکز  جمع آوری گازها و چاه ها از جمله اقداماتی است که در قالب برنامه تعمیرات اساسی در این دو میدان گازی در زمان مقرر با موفقیت به پایان رسید.

وی با بیان اینکه اولویت برنامه تعمیرات اساسی امسال، ایمن سازی خطوط لوله اصلی انتقال گاز و خطوط لوله جریانی چاه‌ها است، افزود: در این برنامه تعمیراتی، خطوط لوله۳۰ اینچ اول و دوم ارسال گاز از مراکز جمع آوری سه گانه تابناک به پالایشگاه پارسیان، خط لوله ۱۶ اینچ ارسال گاز از مرکز جمع آوری وراوی به پالایشگاه پارسیان و خطوط لوله جریانی چاهها بازسازی ، بهسازی و ایمن سازی شد.

رئیس منطقه عملیاتی پارسیان با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی ناحیه تابناک و وراوی از اول شهریور ماه  شروع و تا ۲۳ شهریور ماه ادامه یافت، افزود: علاوه بر ایمن سازی خطوط لوله، فعالیت های تعمیراتی برنامه ریزی شده بر روی تجهیزات و تأسیسات و اصلاحات فرآیندی در مراکز جمع آوری سه گانه گاز ناحیه تابناک و مرکز جمع آوری وراوی ، تأسیسات و چاهها توسط واحد های مختلف منطقه انجام شد.

وی، در پایان خاطر نشان کرد: تعمیرات اساسی میادین هما و شانول، شامل ایمن سازی خطوط لوله ارسال گاز و مایعات گازی به پالایشگاه پارسیان، خطوط لوله جریانی چاه‌ها ، لخته گیر مرکز تفکیک هما و شانول، تعمیر تجهیزات و تأسیسات در مراکز جمع آوری و تفکیک هما و شانول نیز مطابق برنامه در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، منطقه عملیاتی پارسیان شامل چهار میدان فعال عملیاتی تابناک، هما، شانول و وراوی است که در جنوب استان فارس و در مجاورت شهرستان‌های لامرد، مهر، خنج و پارسیان قرار دارد و خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز پارسیان را تأمین می کند.

1/32167

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی


کلمات کليدي
تعمیرات اساسی، شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی، منطقه عملیاتی پارسیان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
پایان تعمیرات اساسی ایستگاه تقویت فشار گاز شماره یک اهواز
تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت
تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی پارسیان پایان یافت
  • 1400/7/18 یکشنبه تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی پارسیان پایان یافت
    تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی پارسیان با هدف آماده‌سازی چاه‌ها و مراکز و تأسیسات فرآیندی صنعتی و عملیاتی و به‌منظور حفظ شرایط تولید پایدار برای تأمین سوخت زمستانی، در ۴۲ روز و با انجام ۴۰ هزار نفرساعت کار با موفقیت پایان یافت.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 15 آذر 1400 18:33:56
nioc