چهارشنبه 17 آذر 1400   12:42:07
11:001400/6/24
طراحی و اجرای روش نوین در راه‌اندازی توربین ایستگاه تزریق گاز کرنج

کارشناسان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب توربین گازی ایستگاه تزریق گاز ۶۰۰ کرنج ردیف ب را با طراحی و اجرای روشی نو راه‌اندازی کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: رفع اشکال و تعمیرات اساسی توربین سولار مارس پیش از این به شرکت وود گروپ واگذار شده بود، اما پس از چند بار راه‌اندازی و نصب به علت دمای بالا، لرزش‌های غیرعادی و اشکالات متعدد دیگر ادامه کار آن ممکن نبود.

غلامرضا نورانی افزود: هزینه بسیار بالای تعمیر، تحریم‌های ظالمانه و نیاز عملیاتی ایستگاه به توربین سبب شد کارشناسان در مدیریت تولید و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری اقدام به بررسی اولیه و سپس راه‌اندازی، بازرسی‌ها و تست‌های عملکردی برای اطمینان از صحت کارکرد این توربین کنند.

وی ادامه داد: این بازرسی‌ها در دو بخش اصلی مکانیک و ابزار دقیق انجام می‌شود که بخش مکانیک آن شامل چرخش روتورها، مسیرهای روغن و هوا، عملکرد تیغه‌های راهنمای هوای توربین و بخش ابزار دقیق آن شامل بررسی حسگرهای لرزش و حرارت توربین است.

نورانی اظهار کرد: این توربین پس از انجام بازرسی‌ها از سوی تعمیرات بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و با نظارت خدمات مهندسی تعمیرات مکانیک نصب شد.

وی با اشاره به تجارب ناموفق شرکت‌های تعمیرکننده در هنگام راه‌اندازی این توربین گفت: به‌منظور جلوگیری از اشکالات محتمل و راه‌اندازی مطمئن‌تر، روش راه‌اندازی مرحله‌ای برای این توربین برای نخستین بار طراحی و انجام شد و توربین با همت و پذیرش ریسک همکاران و انجام ۱۰ مرحله استارت عملیاتی شد.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه این اقدام بدون صرف هیچ‌گونه هزینه ارزی و ریالی انجام شده است، گفت: هم‌اکنون این توربین با شرایطی بسیار خوب و بدون اشکال بیش از هزار و ۷۰۰ ساعت است که در سرویس قرار دارد.

ایستگاه تزریق گاز CS600 از مهم‌ترین ایستگاه‌های تزریق گاز کشور در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری است.

2/32133

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ایستگاه تزریق گاز کرنج
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
چالش‌های مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه پدافند غیرعامل بررسی شد
تولد نخستین سازمان مدیریت یکپارچه خطوط لوله در مناطق نفت‌خیز جنوب
ظرفیت مناطق نفت‌خیز جنوب برای فعالیت در قالب مرکز صدور خدمات فنی و مهندسی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 17 آذر 1400 11:58:49
nioc