یکشنبه 14 خرداد 1402   05:32:53

nioc
tab
11:581400/7/3
حقوق کارکنان پیمانکار ملی حفاری روند افزایشی داشته است

اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاری در شرکت ملی حفاری ایران، افزایش میزان دریافتی تمامی کارکنان پیمانکار شرکت را به‌دنبال داشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مشاور مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در مدیریت‌های منابع انسانی و خدمات اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاری در این شرکت تلاش به عمل آمد تا پرداخت حقوق تمامی کارکنان روند افزایشی داشته باشد و به‌منظور تحقق این امر در موارد استثنا معادل برآورد رقم کاهشی، ترمیم حقوق صورت گرفت تا عدالت در پرداختی‌ها لحاظ شود.  

محسن پاک‌نژاد در حاشیه جلسات توجیهی کارکنان در موقعیت استقرار دستگاه‌های حفاری ۲۵، ۵۳، ۵۶، ۸۳ و ۸۶ فتح افزود: در این زمینه تیم کارشناسی متشکل از مدیر منابع انسانی، مدیر عملیات حفاری خشکی یک، رئیس دفتر مدیرعامل، رؤسای ادارات ساختار و بهره‌وری، روابط عمومی، خدمات پیمانکاری، خدمات غذایی و کارشناس ارشد روش‌های مالی به‌منظور آشنایی همکاران با مزایا و نحوه اجرای طرح و پاسخگویی به پرسش‌ها و ابهام‌های همکاران تشکیل شده است.  

وی اظهار کرد: مزایای مرتبط با سمت‌ها، سوابق خدمت، تحصیلات و نوع تخصص از جمله متغیرهایی است که در اجرای طرح و تعیین حداقل و حداکثر پرداختی‌ها مؤثر است و برای دستیابی به نتایج منطبق با سرفصل‌های طرح جامع ابلاغی وزارت نفت در این راستا تنها در سال جاری بیش از ۵۰ جلسه با نظارت مستقیم مدیرعامل و با حضور مدیران ارشد، مسئولان و کارشناسان مربوط تشکیل و به‌طور مستمر در موضوع کل سمت‌ها و بالاخص سمت‌های کلیدی رایزنی و هماهنگی با شرکت ملی نفت ایران صورت پذیرفت تا طرح جنبه اجرایی به خود گرفت.  

پاک نژاد با اشاره به بازدیدهای میدانی مشاوران طرح از وزارت نفت و وزارت کار و رفاه اجتماعی برای آشنایی با مشاغل اختصاصی عملیاتی با توجه به نقش اساسی شرکت ملی حفاری ایران در فرآیند تولید، گفت: همه مساعی به‌کار گرفته شده تا در اجرای طرح پیش‌گفته، هیچ سمتی از نظر دریافتی حقوق و  مزایا حتی در مورد سمت‌هایی که از حدود یک دهه پیش تعدیل گرفته بودند و با طرح همخوانی نداشتند، کاهش دریافتی نداشته باشند.

وی افزود: با نهایی شدن فرآیند اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاری در این شرکت مزایای سال گذشته کارکنان مشمول طرح به حساب همکاران واریز شد و مطالبات سال جاری نیز متعاقباً پرداخت و مزایای طرح مربوط به شهریور در حقوق و مزایای این ماه محاسبه شده است.

پاک‌نژاد با بیان اینکه پرداخت معوقات قراردادهایی که به‌تازگی در سامانه ساپنا ثبت شده‌اند متعاقبا صورت می‌پذیرد، افزود: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاری مربوط به کارکنان حجمی اداره خدمات غذایی و اردوگاه‌های حفاری و سایر ادارات نیز از طریق انتخاب مشاوران مورد تأیید اداره کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان مطابق با الزامات طرح طبقه‌بندی مشاغل شرکت ملی نفت ایران در حال پیگیری است که با تصویب آن در اولین زمان ممکن اجرایی خواهد شد.  

وی گفت: با توجه به استفسار به عمل آمده از  مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، اجرای طرح برای کارکنان پزشک و قرارداد تحت نظارت اداره خدمات پزشکی در حال بررسی است و نتیجه متعاقباً اعلام می‌شود و بر اساس تبصره - ۲ از بخش دوم دستورالعمل اجرایی طرح طبقه‌بندی مشاغل شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با صنعت نفت ابلاغی وزارت نفت چنانچه با اجرای این دستورالعمل مزد شغل و سنوات هریک از کارکنان کمتر از مجموع مزد مبنا قبلی او باشد، مابه‌التفاوت ریالی مبلغ مذکور در قالب تفاوت تطبیق پرداخت شده است.

2/32185

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 87719
تعداد بازديد کنندگان سايت: 191306533 تعداد بازديد زيرپورتال: 81661029 اين زيرپورتال امروز: 1318 سایت در امروز: 2457 تعداد حاضران آنلاین: 27
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 185.228.238.6
بروزرسانی: 1402/03/14
nioc