پنجشنبه 6 آبان 1400   08:16:25
nioc nioc
tab
11:421399/7/29
تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری شرقی خانگیران پایان یافت

تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری شرقی منطقه خانگیران برای تأمین گاز شبکه سراسری و با هدف تداوم تزریق و ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه دی، سه روز زودتر از برنامه زمان‌بندی با موفقیت به پایان رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس اداره تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق درباره مدت زمان و تعمیرات انجام‌شده در مرکز جمع‌آوری شرقی منطقه خانگیران اظهار کرد: تعمیرات اساسی در مدت هشت روز با انجام ۵۸۲ دستور کار تعمیراتی و ۲ هزار و ۲۷۴ نفر ساعت پایان یافت که شامل درخواست کارهای با اولویت بالا مربوط به منیفولد، هدر و خطوط مشترک تخلیه گاز شیرین در مرکز جمع‌آوری و خطوط اصلی در مرکز اندازه‌گیری است.

ابوالقاسم ایرانی گفت: در این مرحله از تعمیرات اساسی همه الزام‌ها و شاخص‌های ایمنی و بهداشتی برای جلوگیری از بروز حادثه و شیوع ویروس کرونا با همکاری اداره اچ‌اس‌یی انجام شد.

خطوط لوله انتقال گاز ترش تولیدی ۱۳ حلقه از چاه‌های واقع در بخش شمال شرق منطقه خانگیران وارد این مرکز شده و از طریق دو خط لوله اصلی انتقال گاز به مرکز اندازه‌گیری انتقال می‌یابد. افزون بر آن، خطوط لوله گاز شیرین تولیدی تعدادی از چاه‌های شوریجه دی نیز وارد این مرکز می‌شوند و به‌وسیله یک خط لوله اصلی به نم‌زدایی پالایشگاه قدیم منتقل می‌شود. از این رو می‌توان این مرکز را یکی از مراکز مهم در فرآیند تولید و تأمین گاز مورد نیاز استان‌های شمال و شرق کشور دانست که با راه‌اندازی چاه‌های ۷۱ و ۷۵ پیش‌بینی تولید زمستانی این مرکز به حدود ۱۲ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به‌ عنوان یکی از سه شرکت تابع شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، افزون بر تأمین گاز مصرفی نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تأمین می‌کند.

1/30421

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
خانگیران، تامین سوخت زمستانی ، تعمیرات اساسی، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 3.236.232.99
بروزرسانی: 1400/08/06

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc