پنجشنبه 6 آبان 1400   08:14:09
nioc nioc
tab
10:071399/6/5
طوفان لورا؛ بزرگترین تهدید برای نفت آمریکا در بیش از یک دهه گذشته

«لورا» بزرگترین طوفان تهدید کننده برای تاسیسات تولید نفت خام آمریکا در خلیج مکزیک طی ۱۵ سال اخیر به شمار می‌رود.


به گزارش خبرگزاری رویترز از هیوستون، صنعت انرژی ایالات متحده در روز سه‌شنبه (چهارم شهریورماه) در حال آماده‌ شدن برای مقابله با حمله یک طوفان بزرگ بود به‌ طوری که تولید نفت به سطوح زمان وقوع طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ رسید و پالایش نفت در تأسیسات ساحل تگزاس - لوئیزیانا را متوقف کرد.

تولید کنندگان نفت، روز سه‌شنبه، ۳۱۰ تأسیسات دریایی را تخلیه و تولید روزانه یک میلیون و ۵۶۰ هزار نفت خام، معادل ۸۴ درصد تولید در بخش فراساحلی خلیج مکزیک را متوقف کردند. این رقم نزدیک به تعطیلی ۹۰ درصدی است که ۱۵ سال پیش در زمان طوفان کاترینا رخ داد.

براساس داده‌ های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، طوفان تا اوایل روز پنجشنبه (ششم شهریورماه) به منطقه‌ ای می‌ رسد که بیش از ۴۵ درصد کل ظرفیت پالایش نفت ایالات متحده و ۱۷ درصد از تولید نفت این کشور در آنجا رخ می‌ دهد.

پالایشگاه‌ های تولید کننده بنزین و گازوئیل، در حال اقدام برای متوقف کردن ۹ مورد تأسیساتی بودند که روزانه حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه – معادل ۱۴.۶ درصد کل ظرفیت ایالات متحده آمریکا – نفت خام را فرآوری می‌ کنند.

تأثیر این طوفان بر پالایشگاه‌ ها تاکنون کمتر از طوفان هاروی مربوط به سه سال پیش است که باران‌ های شدید آن حدود یک‌ چهارم از ظرفیت پالایشی ایالات متحده را کاهش داد.

 
کلمات کليدي

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 3.236.232.99
بروزرسانی: 1400/08/06

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc