پنجشنبه 6 آبان 1400   09:35:01
nioc nioc
tab
10:481398/7/15
رئیس امور ورزش NIOC خبر داد:شرکت ملی نفت ایران پیشتاز طرح شناسنامه ورزشی کارکنان

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران از پیشتازی این شرکت در بین 4 شرکت اصلی وزارت نفت در زمینه اجرای ماده سه سلامت ابلاغی وزیر نفت خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا قورچیان در آخرین جلسه ارزیابی نتایج حاصل از طرح مداخلات كارفرمايي، با اشاره به نتایج پربار این طرح گفت: با تداوم این طرح امید داریم به بهبود سلامت کارکنان شرکت و کاهش هزینه‌های درمان کمک کنیم.

وی با اشاره به ابلاغيه مقام عالی وزارت نفت و همچنين تأكيد کرباسیان، معاون وزير و مدير عامل شركت ملي نفت، رضا خليلي، معاون مدير عامل و ناصر مولايي، مدير توسعه منابع انساني در خصوص اجرای ماده 3 سلامت کارکنان (موضوع شناسنامه ورزشی) گفت: امور ورزش شرکت ملی نفت ایران به عنوان مجری این طرح پس از جلسات متعدد با سایر بخش‌ها توانست اجرای آن را به نتیجه برساند و خوشبختانه با تلاش رئيس ورزش مناطق نفت خيز جنوب در ماه گذشته، اين موضوع در ستاد شركت ملی مناطق نفت خيز جنوب نيز راه اندازي شد و  امید می‌رود طی هفته‌های آتی شرکت نفت و گاز پارس، شركت نفت و گاز مسجد سليمان و شرکت نفت و گاز آغاجاری نیز اجرای آن را آغاز کنند.

قورچیان به موضوع اجرای مداخلات کارفرمایی که به بحث شناسنامه ورزشی افزوده شد نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح حدود 2 هزار  نفر از کارکنان شرکت پایش شدند و انتظار می‌رود بيش از 5 هزار نفر دیگر نیز با ثبت‌نام‌هایی که صورت گرفته برای تكميل شناسنامه ورزشي و انجام تست‌هاي‌ مربوطه حضور یابند و بعد از تکمیل فرمت‌ها برای انجام دوره از دیگر افراد هم دعوت به عمل ‌آید.


وی در تشریح موضوع مداخلات کارفرمایی گفت: طبق دستور مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، از اواخر دی‌ماه گذشته با حضور 4 گروه از واحد‌های مديريت HSE، بهداشت و درمان، امور کارکنان و امور ورزش، جلسات كارشناسی متعددي برگزار شد.

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: بر اساس این جلسات که ریاست آن برعهده رئیس امور کارکنان شرکت ملی نفت ایران بود، بنا شد موضوع درمان و سلامت کارکنان از سوی امور ورزش پیگیری شود.

به گفته قورچیان بعد از آن آزمایش های اولیه از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر روی کارکنان صورت گرفت و حدود 60 نفر که رضايت‌مندي خود را اعلام كرده بودند در طرح پایش شرکت کردند و 40 نفر در طرح مداخلات کارفرمایی فعال شدند؛ از این تعداد در نهایت 28 نفر دوره 8 هفته‌ای را تکمیل کردند که نتایج بسیار خوبی پس از پايان اين طرح مشاهده شد.

وی دلیل انتخاب این افراد را بر اساس داشتن حداقل 2 ریسک فاکتور سلامت دانست و گفت: افراد منتخب برای حضور در دوره مداخلات کارفرمایی باید حداقل 2 فاكتور از مشکلات دیابت، فشار خون یا چربی خون را می‌داشتند.
 

قورچیان به نتایج خوب ارزیابی این افراد اشاره کرد و افزود: کاهش وزن، کاهش چربی و فشار خون به‌طور محسوس در افرادی که طرح را به پایان رسانده‌اند در ارزیابی‌های اولیه مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه نتایج حاصله در کارگروه ایجاد شده مطرح می‌شود، گفت: در صورت تأیید کارگروه، افراد جدیدی برای ادامه طرح معرفی می‌شوند و با خروج طرح از مرحله پایلوت شاهد تداوم آن برای ساير کارکنان خواهیم بود.

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران از تداوم طرح مداخلات کارفرمایی خبر داد و گفت: افراد پس از کسب نتایج اولیه، برای اخذ برنامه و مشاوره تغذیه‌ای و ورزشی حاضر می‌شوند.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش همکاران امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران گفت: رضایت و حضور مستمر و پیگیری همکاران و خانواده‌های آن‌ها به‌منظور ارتقا سلامت جسمی در پرتو توسعه و گسترش ورزش، بهترین مشوق برای کارکنان این امور است.

7/19959
کلمات کليدي
رضا قورچیان، رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران، طرح شناسنامه ورزشی، مداخلات کارفرمایی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 3.236.232.99
بروزرسانی: 1400/08/06

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc