چهارشنبه 17 آذر 1400   12:27:46
nioc nioc
tab
14:521399/9/25
کتاب مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ منتشر شد

کتاب مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ ازسوی کارشناس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون تألیف و منتشر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کتاب مبدل های دیجیتال به آنالوگ که از سوی اقبال زمان‌پور، کارشناس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تألیف و با همکاری انتشارات پژوهندگان منتشر شد در زمینه الکترونیک و آشنایی کلی با مشخصات مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ مورد استفاده در صنایع مخابرات، انتقال داده‌ها، گیرنده‌ها و فرستنده‌های صوتی و تصویری و... بوده و حاوی اطلاعات مفید و تخصصی برای کارکنان بخش‌های مخابرات، برق، الکترونیک و کامپیوتر است.

این کتاب که به‌تازگی چاپ نخست آن روانه بازار نشر شده، مشتمل بر ۴ فصل است که به موضوع‌هایی از قبیل مشخصات مبدل‌های دیجیتال به آنالوگ، انواع ساختارهای رایج مبدل‌ها، شبیه‌سازی مبدل‌ها با نرم‌افزار، سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال و تبدیل این سیگنال‌ها به همدیگر و بررسی سخت‌افزار و ساختارهای مورد استفاده در این زمینه می‌پردازد.

زمان‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد الکترونیک است که با ۲۲ سال سابقه کار، به‌عنوان مسئول گروه الکترونیک بخش برق خدمات نگهداری و تعمیرات در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون مشغول خدمت است.

وی پیش از این نیز مقاله‌ای با عنوان نقش و اهمیت باتری‌ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در نخستین همایش ملی مهندسی برق در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به میزبانی دانشگاه آزاد ماهشهر ارائه کرده و اکنون نیز در حال تألیف کتابی با عنوان باتری‌ها و نقش آنها در آینده صنعت است.

1/30707

 

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 34.207.247.69
بروزرسانی: 1400/09/17

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc