شنبه 9 شهريور 1398

كتاب اين هفته : «ديوان شهريار»

سيد محمدحسين بهجت تبريزي متخلص به شهريار در سال 1285 در روستاي «خوشكناب» تبريز ديده به جهان گشود.

وي تحصيلات خود را در رشته پزشكي ادامه داد ولي برحسب يك رويداد عاطفي، دانشكده را رها كرد و به خدمت دولت درآمد و بعد از آن به سرودن شعر روي آورد.اشعار شهريار به سه زبان آذري، فارسي و عربي است .از سروده‌هاي مشهور شهريار «علي اي‌ هماي رحمت»، «حيدر بابا» و «آمدي جانم به ‌قربانت» را مي‌توان نام برد.

  اين شاعر گرانمايه در 1367/6/27 در سن 82 سالگي درگذشت .به دليل ارج گذاشتن به اين شاعر توانا روز 27 شهريورماه به عنوان روز ملي شعر و ادب فارسي نام‌گذاري شد

دانلود فایل: کتاب دیوان شهریار (4.6MB)
 
 
 

پدر، عشق و پسر

کتاب پدر، عشق و پسر اثرسید مهدی شجاعی است که در آن فرازهایی از زندگی حضرت علی‌اکبر بن الحسین علیهما السلام به تصویر کشیده می‌شود. وقایع از زاویه ي اول شخص و از زبان اسب آن حضرت «عقاب» روایت می‌شود و مخاطب راوی در داستان، لیلی بنت ابی‌مرّه مادر گرامی حضرت علی‌اکبر (ع) است.

فصول کتاب با عنوان " مجلس " نامگذاری شده و داستان متشکل از ده مجلس است که در هر مجلس، عقاب با زبانی عاطفی و دلنشین، صحنه‌ای از زندگی حضرت علی‌اکبر (ع) را روایت می‌کند و مجالس پایانی، به شهادت حضرتش در کربلا اختصاص دارد.

دانلود فایل: کتاب پدر، عشق و پسر(780kB)
 
 
 

انسان 250 ساله

کتاب «انسان 250 ساله» از انتشارات صهبا شامل سخنرانی‌ها و مطالب دست نویس رهبر معظم انقلاب، از پیش از انقلاب تا سال 1389 درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه (علیهم السلام) است. اين كتاب بيانگر نگاهي يكپارچه به زندگاني امامان شيعه است. بر اين اساس، سيرۀ سياسي‌، مبارزاتي ائمه ازهنگام درگذشت پيامبر اسلام (سال ۱۱ ه.ق) تا آغاز دوران غيبت صغري (سال ۲۶۰ ه.ق) همانند سيرۀ يك انسان ۲۵۰ ساله است.انساني كه در اين مدت هدفِ واحدي داشته و تمام مبارزاتش براي رسيدن به آن هدف بوده است. هدف ايشان در اين مدت، برقراريِ حكومت اسلامي براي تشكيل جامعۀ اسلامي و فراهم آوردن بستر مناسب براي رشد و تكامل انسان‌ها بوده است.

دانلود فایل: کتاب انسان 250 ساله(8MB)
 


 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
تعداد بازديد اين صفحه: 198