دوشنبه 5 خرداد 1399   12:53:44
08:441398/6/13

برگزاری 84 دوره آموزشی کنترل سولفید هیدروژن در شرکت ملی حفاری

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و کنترل گاز سولفید هیدروژن (H2S ) در سال جاری در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سعید قربانی گفت: این دوره ها به صورت عملی و تئوری برگزار می شود و در بخش تئوری بالغ بر 300 نفر معادل چهار هزار و  48 نفر ساعت آموزش دیده اند.

وی  افزود: 70 دوره تعریف شده در این مبحث در حین کار و در قالب تمرین به شکل عملی انجام شد که در افزایش دانسته های تخصصی و کاربست تجهیزات خاص در این زمینه بسیار موثر بوده است.

قربانی با بیان اینکه توجه به امر آموزش های متداول و نوین یکی از راهکارهای کاهش حوادث در هنگام کار است، گفت: مهمترین وظیفه بخش خدمات H2S در دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی شامل نصب یونیت های کنترل و سنجش گازهای خطرناک و قابل احتراق است.

مدیر HSE شرکت ملی حفاری ایران که همزمان مسئولیت پدافند غیر عامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی شرکت را عهده دار است، گفت: این مدیریت در زمان حاضر 11 مجموعه کنترل و سنجش گاز برای نصب در دستگاه های حفاری خشکی و هفت مجموعه آماده به کار به منظور پشتیبانی و اعلام نیاز شرکت های کارفرما در اختیار دارد.

وی با این توضیح که یونیت های کنترل گازهای پرخطر در چرخه حفاری به صورت ثابت و متحرک طراحی شده اند، افزود: این تجهیزات شامل 2 بخش گاز سنج سولفید هیدروژن و گاز سنج گازهای احتراقی(HC )است که در نقاط مختلف دستگاه حفاری نصب می شود.

قربانی اظهار کرد: یکی دیگر از تجهیزات موجود در یونیت های مقابله با گازهای سمی، سیستم هوای تنفس فشرده است که مشتمل بر کپسول هوای تصفیه شده، مخازن هوا، شلنگ های انتقال هوا و ماسک های تنفسی است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران، گازهای سمی و قابل احتراق در روند حفاری را بسته به نوع مخزن به 2 دسته پرفشار و کم فشار تقسیم کرد و گفت: تمامی کارکنان ثابت و مامور در دستگاه های حفاری، دوره های آموزشی استاندارد تمرین راه های مقابله با گاز H2S را طی کرده و گواهی پایان دوره آموزشی دریافت می کنند.

23273/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
سعید قربانی، مدیر hse، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اهداف کیفی ملی حفاری ارتقا می‎یابد
بررسی همکاری مشترک ملی حفاری و پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان برای تامین سوخت
ارزش یکهزار میلیارد ریالی قراردادهای همکاری جهاد دانشگاهی با شرکت ملی حفاری ایران
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید