پنجشنبه 18 آذر 1400   17:15:24
1392/8/8 چهارشنبه مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، مسجد سلیمان ظرفیت تولید 145 هزار بشکه نفت در روز را دارد مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با بیان اینکه نفت در این منطقه دراوج بالندگی و شکوفایی مجدد خود قرار دارد، گفت: هم اکنون مسجد سلیمان ظرفیت تولید نفت به میزان 145 هزار بشکه در روز را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر افزود: در حالیکه برخی افراد تصور می کنند نفت در این منطقه تمام شده است باید در این خصوص از دید فنی به این موضوع نگریست و با زبان فنی گفت که نفت در این منطقه درمسیر شکوفایی و بالندگی مجدد قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه این شرکت هم اکنون ظرفیت تولید 145 هزار بشکه در روز را دارد ادامه داد : این مقدار از 16 مخزن نفتی و 8 مخزن گازی واقع در حوزه ی عملیاتی این شرکت استحصال می شود ضمن آنکه توان تولید نفت و گاز با احداث تأسیسات جدید رو به افزایش است .
پیرامون خاطر نشان کرد: بالندگی و شکوفایی مجدد صنعت نفت در این منطقه بواسطه ی روزآمد شدن و بکارگیری تکنولوژی های جدید در ساخت تأسیسات بهره برداری، نمک زدایی و تزریق گاز در مخازن و میادین مختلف این شرکت حاصل شده است .
این کارشناس ارشد مخازن نفتی با عنوان اینکه قدمت بالای تأسیسات موجب کاهش توان تولید شده بود، افزود : در حال حاضر با وارد مدار شدن واحد بهره برداری هفت شهیدان و در حال اجرا بودن 16 واحد بهره برداری، نمک زدایی و تزریق گاز، این شرکت پیشرو در امر بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی خود در سطح شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب محسوب می شود .
بر اساس این گزارش، شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان به عنوان قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور و خاورمیانه که قدمت آن به سال 1287 خورشیدی و پیدایش نفت در خاورمیانه باز می گردد یکی از 5 شرکت بهره بردار نفت و گاز تابعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که در گستره ی جغرافیایی به وسعت 27 هزار کیلومتر مربع از ایذه در شمال خوزستان تا کبود در استان ایلام فعالیت می کند .
 کدخبر:3/15312
منبع: روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان
کلمات کليدي
مسجد سلیمان, پیرامون, ظرفیت تولید نفت
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار مرتبط
ظرفیت تولید نفت میدان یاران شمالی افزایش یافت
ارسال بخشی از نفت‎خام میدان‎های حوزه مسجدسلیمان به پالایشگاه‎های شمالی
تعدادی از مدارس شهر مسجدسلیمان تجهیز شدند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 18 آذر 1400 08:55:46
nioc