آموزش و پژوهش


14:331397/11/14
برای نخستین بار در کشور انجام شد
پیاده‌سازی سیستم نوین آموزش زبان انگلیسی در آموزش شرکت ملی نفت

معاون مدیر در آموزش و بهبود منابع انسانی شرکت ملی نفت: سیستم آموزش زبان انگلیسی از طریق موبایل برای اولین بار در کشور توسط اساتید و کارشناسان مرکز آموزش زبان شرکت ملی نفت ایران اجرایی شد.

محمد رضا فخرایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی زبان با رویکردهای نوین آموزشی، گفت: برای تبدیل فضای سنتی کلاس های آموزش زبان به فضایی شاد و نوآورانه نیاز به ساختارشکنی و استفاده از روش های نوین داشتیم.

وی افزود: در راستای همگرایی با شیوه‌های نوین آموزشی در دنیا برآن شدیم تا از بستر موبایل و وب استفاده کنیم تا کاربران بتوانند با توجه به مشغله‌های مختلف کاری، درهر زمان و مکان از این امکانات استفاده کنند.

فخرایی با اشاره به پیاده سازی سیستم m-learning برای نخستین بار در کشور توسط آموزش نفت، بیان کرد: در گذشته اپلیکیشن های دیگری برای آموزش زبان در کشور وجود داشته اند اما هیچ کدام تمام جنبه های سیستم m-learning را در بر نمی گرفتند. به طور مثال سیستم پیاده شده توسط نفت برای اولین بار با دارا بودن پشتیبان، ارتباط دو سویه ای میان آموزش گیرنده و آموزش دهنده برقرار کرده است.

وی تصریح کرد: طول این دوره درحال حاضر 6 ماه در نظر گرفته شده است که شامل سه دوره 2 ماهه می شود و در طی آموزش، هر دو هفته یک کلاس حضوری، هر هفته یک تماس تلفنی و هر دو ماه یک تور آموزشی انگلیسی زبان در محمودآباد برگزار می شود.

فخرایی تورهای آموزشی زبان را بسیار مفید دانست و گفت: براساس تحقیقات، قرار گرفتن در محیط بهترین راه برای یادگیری زبان است و ما در این تورها با شبیه سازی شرایط مختلف مانند مرکز خرید، رستوران و... مکالمه زبان آموزان را ارتقا می بخشیم.

وی تاکید کرد: بحث طراحی محتوا در این سامانه بسیار مهم بود؛ ما برای راه اندازی سامانه نیاز داشتیم تا محتوای کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی را به گونه ای ارتقا دهیم تا به صورت کاملا خودآموز تبدیل شود. برای رسیدن به این هدف از فایل های صوتی، قراردادن جواب تمرینات، تست های آنلاین و... استفاده کردیم.

فخرایی ادامه داد: این دوره آموزشی اکنون برای یک گروه 20 نفره آغاز شده است و پس از بررسی  ها و اعمال اصلاحات لازم، پس از عید نوروز برای گروه های دیگری نیز اجرا خواهد شد.

17719/3