عمومی


09:321398/9/20
فعالان ستاد اربعین حسینی صنعت نفت جنوب تجلیل شدند

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز از فعالان ستاد اربعین حسینی صنعت نفت جنوب تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز با تقدیر از تلاش ها و زحمات مجموعه صنعت نفت در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: تلاش کنیم تا در سال های آینده با همت شما عزیزان در مجموعه نفت خدمات بهتری به زائران ارائه شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد با ذکر حدیثی در ثواب و پاداش زیارت اربعین حسینی، گفت: کسانی که به زائران اربعین خدمت می‌کنند در ثواب آن شریک هستند و خدمت به زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام توفیق بسیار بزرگی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و رئیس ستاد اربعین حسینی صنعت نفت جنوب نیز در این مراسم اظهار کرد: به نیابت از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت در استان خوزستان از همه کسانی که عاشقانه و داوطلبانه به صورت شبانه‌روزی در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی از هیچ کوششی دریغ نکردند تشکر می‌کنم.

احمد محمدی گفت: همکاران صنعت نفت جنوب از زمانی که پیاده روی اربعین در چند سال اخیر شکل گرفته است به صورت داوطلبانه در این راه خدمت رسانی کرده اند و امسال نیز برای نخستین بار خدمات همه مجموعه وزارت نفت در استان خوزستان تحت عنوان ستاد اربعین حسینی صنعت نفت جنوب سازماندهی و نهایت تلاش و کوشش برای خدمت رسانی به کار گرفته شد.

در ادامه، معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان نیز گفت: مراسم راهپیمایی زیارت اربعین حسینی در سال جاری بدون کمترین مشکل امنیتی و سیاسی اجرا و موجب حیرت همگان شد.

حبیب الله آصفی افزود: جمعیت میلیونی زائران با نظم و انضباط خاصی به عشق اباعبدالله الحسین(ع) به راه افتادند و با کمترین حادثه پذیرای آنها بودیم و همه اینها جز با همت دست اندرکاران خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی به ویژه مجموعه صنعت نفت میسر نبود که به نمایندگی از استاندار محترم خوزستان از تک تک آنها سپاسگزاری می کنم.

در این مراسم رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان نیز با بیان اینکه زبان از بیان زحمات و تلاش های شبانه روزی مجموعه صنعت نفت استان قاصر است گفت: شرکت های تابع وزارت نفت در استان در همه موارد از جمله سیل و اربعین تلاش می‌کنند و پای کار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود موسوی اظهار کرد: اقدام شرکت‌های نفتی در تشکیل ستاد اربعین صنعت نفت جنوب قابل تقدیراست و این شرکت ها با امکانات کامل پای کار آمدند و بر اساس نیاز از موکب ها پشتیبانی کردند.

وی با اشاره به اینکه از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای خدمت رسانی به زائران اربعین در سال آینده هستیم گفت: مهمترین نیازها برای سال آینده ساخت اردوگاه و محل اسکان در پایانه های مرزی، تامین آب بسته بندی و یخ، احداث سرویس بهداشتی و حمام و تامین سوخت مورد نیاز موکب ها است.

در این مراسم که ۱۸ آذرماه در تالار اجتماعات باشگاه نفت اهواز برگزار شد، معاون سیاسی انتظامی استاندار خوزستان، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، رئیس پلیس راه استان، رئیس پلیس راهور استان و جمعی از مدیران عامل و کارکنان شرکت های تابعه وزارت نفت در استان خوزستان حضور داشتند. در پایان این مراسم از تعدادی از فعالان ستاد اربعین صنعت نفت حسینی به نمایندگی از همه دست اندرکاران این ستاد، با اهدای تندیس و لوح یادبود قدردانی به عمل آمد.

2/28139

بیشتر بخوانید:
سنگ تمام صنعت نفت در خدمات رسانی به زائران اربعین
منبع: روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب