عمومی


23:581398/3/1
نهمین یادواره تدفین شهدای گمنام وزارت نفت برگزار شد

نهمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام صنعت نفت در محوطه مقبره الشهدای وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مراسم گرامیداشت نهمین سالگرد تشییع و تدفین شهدای گمنام وزارت نفت عصر امروز (چهارشنبه، اول خرداد 98) با حضور جمعی از مدیران ارشد و کارکنان ستاد وزارت نفت و شرکت های تابعه در یادمان شهدای گمنام این وزارتخانه برگزار شد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت در این مراسم با اشاره به نهمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام صنعت نفت، گفت: هر ساله با برگزاری مراسمی یاد و خاطره این شهدای عزیز گرامی داشته می شود که امسال با توجه به تقارن با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و حماسه سوم خرداد امروز این مراسم برگزار شد.

محمدعلی فلاح با بیان اینکه همواره باید یاد شهدا سرلوحه راه ما باشد، افزود: در مراسم امروز میزبان خانواده شهید مدافع حرم شعبان نصیری هستیم که پس از سال ها مجاهدت در جنگ تحمیلی، در راه دفاع از حرم اهل بیت در نبرد با داعش در عراق به شهادت رسید.


شهید شعبان نصیری که از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود و سابقه حضور طولانی در «سوریه» به منظور دفاع از حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری (س) را داشت، جمعه پنجم خردادماه 96، مصادف با شب اول ماه رمضان، در جبهه عراق و طی عملیات آزادسازی موصل از دست گروه تروریستی داعش به شهادت رسید.

مداحی، سخنرانی، اجرای گروه تواشیح و مراسم افطار از دیگر بخش های یادواره امروز بود. در پایان مراسم، حاضران بر سر مزار شهدای گمنام وزارت نفت حاضر شدند و با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.

بر اساس این گزارش، خاکسپاری پیکرهای سه شهید گمنام دفاع مقدس در سال ١٣٨٩ و در مقبره الشهدای واقع در حیاط ساختمان مرکزی وزارت نفت انجام شد.

2/26632