عمومی


13:371397/11/10
به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران
نمایشگاه عکس «نفت در 40 سال اخیر» برگزار می‎شود

روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه عکس با عنوان نفت در 40 سال اخیر را با بیش از ۵۰ قطعه عکس صنعتی- تاریخی برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این نمایشگاه عکس که بعد از ظهر امروز10 بهمن در باشگاه شماره یک صنعت نفت بر پا می شود، تلاش شده تا دستاوردهای ۴۰ ساله صنعت نفت در بخش های تولیدی و توسعه ای به ویژه در میدان مشترک پارس جنوبی و تمدن نفتی غرب کارون که با تلاش عکاسان صنعت نفت به ثبت رسیده است، نمایش داده شود.

برگزاری این نمایشگاه، گام مهمی در یادآوری تلاش های مردان صنعت نفت در جبهه تولید و توسعه این صنعت معظم از ۴۰ سال گذشته تاکنون است. این نمایشگاه، بینندگان عکس‌ها را به قلب تاریخ معاصر صنعت نفت می‌برد و آنان را با رویدادهایی که در این چهار دهه صنعت را تحت تأثیر قرار داده است، همراه می‌کند.

رخدادهای توسعه ای در پارس جنوبی، اقتدار ایران در گستره آبی خلیج همیشه پارس و فعالیت شبانه‌روزی سکوهای نفتی، گازی و دکل‌های حفاری، فرآیند صادرات نفت از جزیره خارگ، عملیات توسعه در غرب کارون و دشت آزادگان و مجموعه‌ای از تصاویر فعالیت مخدومان و زحمتکشان صنعت بالنده نفت، مخاطبان را با نگاه عکاسان همراه می‌کند تا بینندگان با دیدگان خود در آنچه عکاسان دیده‌اند سهیم شوند.

بی‌گمان، مجموعه سترگ صنعت نفت ایران در قاب این ۵۰ تابلو عکس نمی‌گنجد و این تصاویر تنها گوشه‌ای از عظمت صنعت پرافتخار نفت این سرزمین پرگوهر را به تصویر می‌کشد، اما این تصاویر نمونه روشنی از بزرگی صنعت نفت و تلاش بزرگمردان و شیرزنان ایران زمین در این عرصه از جبهه اقتصادی این مرز و بوم است.

در این نمایشگاه که همزمان با نمایش فیلم های برگزیده سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، برپا شده است، آثار عکاسی سید نواب حسینی، سید مصطفی حسینی، عبدالرضا محسنی، محمد حسن دامی تام، علی شکاری، سید احمد ریزه کار، سید حسن حسینی، حامد نوری، حمیدرضا نوروزی، مجتبی محمد قلی، رضا رستمی، علی سلیمانی، علی پارسی، محمد پنهان، امیرعباس نوید، وحید رضا نژاد، مهدی فخری، پویان شاملی و مجتبی محسنی، به نمایش گذاشته شده است.

بازدید کنندگان می توانند از ساعت 17 تا 23 امروز تا 22 بهمن ماه با حضور در مجموعه فرهنگی ورزشی باشگاه شماره یک صنعت نفت از این نمایشگاه بازدید کنند.

1/22278