اخبار متحرک


14:051398/9/23
مدیرعامل شرکت متن تاکید کرد:
سرعت بخشی به روند توسعه و ازدیاد برداشت از میدان نفتی آذر

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) با اشاره به تسریع روند توسعه و ازدیاد برداشت از میدان نفتی مشترک آذر، گفت: با توجه به برنامه هدفگذاری شده این طرح در بخش نفت و تاسیسات نفتی هم اکنون 95 درصد پیشرفت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی با بیان اینکه تسریع در توسعه و ازدیاد برداشت از طرح توسعه میدان نفتی آذر منطبق با اصول و سیاست های اقتصادی مقاومتی در حال انجام است، گفت: هم اکنون بخش عمده ای از این هدف محقق شده و بخش های تکمیلی نیز طی ماه های آتی محقق می شود.

,d  ضمن تاکید بر ارزش و تکمیل طرح توسعه میدان نفتی آذر، آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را باتوجه به برنامه هدف‌گذاری شده جهت تحقق ظرفیت تولید ۶۵ هزار بشکه در روز، در بخش نفت و تأسیسات نفتی ۹۵ درصد اعلام کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، عملیات حفاری چاه‌های بخش بالادست طرح توسعه آذر به اتمام رسیده و هم اکنون در مرحله اسید کاری و آماده تولید است.

دهقانی بیان کرد: با توجه به مشترک بودن میدان نفتی آذر، لازم است هر چه سریعتر دستیابی به افزایش ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه‌ای از این میدان محقق شود از این رو طی ماه‌های گذشته تمرکز بر روی تکمیل واحد تأسیسات فرآورشی بوده که امیدواریم با شتابی که در روند فعالیت های طرح وجود دارد، طی چند ماه آینده این بخش نیز تکمیل و آماده راه اندازی شود.

وی دستیابی به ازدیاد برداشت از این میدان نفتی و همچنین ارتقاء توانمندی و به کارگیری بیشتر توان داخلی در میادین نفتی را از اصول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: با وجود اینکه این میدان نفتی به لحاظ ویژگی‌های مخزن میدان سختی است، اما توسعه این میدان از سوی پیمانکاران ایرانی انجام و به نتیجه رسیده است.

مدیرعامل شرکت متن روز چهارشنبه (۲۰ آذرماه) از روند پیشرفت فعالیت‌های طرح توسعه میدان نفتی آذر بازدید کرد.

1/212521
منبع: روابط عمومی شرکت متن